Laikmetīgā deja Valmiermuižā

Valmiermuižas stallī 3. septembrī notiks laikmetīgās dejas izrāde «Vērpete», kas ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Lai bagātinātu līdzpārdzīvojumu, deju pavadīs dzīvā mūzika.

Deju izrāde ir divu jauno un talantīgo horeogrāfu — Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona — kopdarbs. Izrādes pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras, kuru kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. Sākot ar vienu kustību un turpinot to nemitīgi attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai.

Šis ir ļoti nozīmīgs notikums, jo pirmo reizi laikmetīgā deja ienāk Valmiermuižā, ļaujot līdzdarboties brīdī, kad deja satiek cilvēku. Izrādes norises vieta — Valmiermuižas stallis — nav izvēlēta nejauši, izrāde veidota tā, lai nojauktu barjeru starp spēles laukumu un skatītāju vietu, veidojot vienotu telpu. Tas skatītājus nostāda ne vien vērotāju lomā, bet ļauj pašiem kļūt par daļu no izrādes.

«Vērpetes» pirmizrāde notika Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā 2015. gada rudenī, izpelnoties klātesošo ovācijas. 2015./2016. gadā izrāde ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā.

Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons satikās studiju laikā, mācoties prestižajā dejas skolā P.A.R.T.S. Briselē. Krišjānis ir latviešu dejotājs un horeogrāfs, aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā. Savukārt Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās, nodarbojoties ar breiku un cirku. Pašlaik viņš Beļģijā un citur pasaulē strādā kā dejotājs un pasniedzējs.

Dejotājus pavadīs dzīvā mūzika — Mārtiņš Miļevskis (vibrofons) un Rihards Lībietis (ģitāra). Abi pieder pie jaunās mūziķu paaudzes un ir talantīgi improvizētāji.

Izrādi rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Valmiermuižas alus darītava.

AICINA. Valmiermuižas stallis kļūst arī par kultūras pasākumu vietu. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru