Latviskā ģeometrija – puzuri

- 29.Novembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Filozofiskā mierā no debesīm bira dūšīgas pārslas. Pirmais bagātīgi uzsnigušais sniegs, gribi negribi, palēnina steidzīgos, un sestdien Valmieras piesnigušajās ietvēs dažviet pa iemītām, šaurām taciņām cilvēki pārvietojās zosu gājienā. 

Katrs solis pēdu neskartā sniegā klusi gurkstēja. Kur vēl labāku un meditatīvāku noskaņu puzuru izstādes baudīšanai! 

Sestdien, 25. novembrī, Valmieras muzeja Izstāžu namā atklāja vērienīgu puzuru izstādi, kāda Valmierā ir pirmo reizi. Kā teica muzeja direktore Iveta Blūma, puzuru izstāde ir īpašs un izlolots sapnis, lai bagātīgajā izstāžu piedāvājumā puzuri būtu īstajā un tieši šajā laikā. 

Izstādē skatāmi visdažādākā izmēra un formas puzuri, kurus darinājuši 12 meistari no visas Latvijas. Dažam pieredze mērāma vairākos gadu desmitos, citam mazāk, bet visus vieno tautas lietišķās mākslas daiļ­amata meistare Ausma Spalviņa. «Ausma ir puzuru dvēsele,» saka valmieriete, puzuru darinātāja Inga Geduševa, «esmu mācījusies pie Ausmas meistarklasēs. Arī viņa ir padarījusi šo darbiņu, lai puzuru izgatavošana 2021. gadā tiktu iekļauta Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma kanonā.»

Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru