Lepojamies!

- 28.Septembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Septembris nāca ne tikai ar pirmajām salnām, bet arī ar brīnumjauku pārsteigumu. Mēs, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA veterāni, saņēmām ielūgumus tikties uzņēmumā. Tas radīja satraukumu un pārdomas. Ikdienā, protams, tiekamies ar uzņēmuma cilvēkiem — tur strādā mūsu paziņas, kaimiņi, arī jaunā paaudze. Taču redzēt visu savām acīm, dzirdēt par paveikto un nākotnes iecerēm — tas ir kas cits.

Pēdējo reizi oficiāli tikāmies 2018. gada vasarā, uzņēmuma 55 gadu jubilejā. Šie četri gadi rūpnīcai bijuši patiesi trauksmaini — no iekrišanas dziļā aizā līdz izkļūšanai no tās un nepārtrauktai virzībai augšup kalnā. Neveiksmīga pieredze straujiem soļiem uzbūvēt savu stikla šķiedras ražotni Amerikā bija cēlonis uzņēmuma finanšu krīzei. Pārmaiņas sekoja arī pēc Daimlera kunga aiziešanas viņsaulē. Uzņēmums tika pārdots jauniem investoriem, kas deva arī savu ieguldījumu finanšu jomas atveseļošanā un sakārtošanā. Protams, savas pēdas atstājis arī Covid-19 pandēmijas laiks, un nu ģeopolitiski sarežģītajā situācijā pienākusi energoresursu krīze, kuru uzņēmuma vadība redz kā nākamo izaicinājumu.

Publicists Armīns Lejiņš savulaik rakstīja, ka klusās, mazās pilsētiņas Valmieras mieru iztraucējusi Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas ierašanās. Tagad jālepojas, ka Valmiera kļuvusi par Vidzemes industriālo centru, ka mūsu pilsētā atrodas viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā.

AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA šovasar. Emīla Spuņģa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru