Mājinieki izcīna ORDO kausu

- 25.Septembris, 2015

Pirms nedēļas īstā basketbola trillerī, pagarinājumā pēdējā sekundē ar punkta pārsvaru apspēlējot Utenas Juventus basketbolistus, pirmo ORDO Cup 2015 ar uzvaru pabeidza mājinieki — Valmiera/ORDO spēlētāji, izcīnot arī šī starptautiskā turnīra galveno balvu.

Par papildus intrigu bija parūpējušies Vytautas basketbolisti — pirmajā turnīra dienā pārliecinoši zaudējuši mājiniekiem ar 49:70, otrajā sacensību dienā lietuviešu derbijā Prieņu un Birštonas pilsētu komandas pārstāvji apspēlēja titulētākos pretiniekus ar 91:87. Tas ļāva nedaudz atslābt valmieriešiem, kuri, lai tiktu pie kausa, varēja pat atļauties pēdējā ORDO Cup 2015 mačā zaudēt ar 12 punktu pārsvaru, tiesa, komandu līdzjutēju acīs tas diezin vai celtu.

Tāpēc mājinieki bija noskaņoti uzvarēt arī otru Lietuvas komandu un izvirzījās vadībā jau ar pirmajām mača sekundēm. Tiesa, jau pirmās ceturtdaļas beigās pēc 2 Iļjina garām aizmestiem soda metieniem viesu melnītis Luiss izlīdzināja rezultātu (13:13), bet pirmās 10 minūtes jau ar 17:13 uzvarēja Juventus. Viesi spēlēja agresīvu basketbolu ar precīziem metieniem, bieži gūstot punktus arī no grozapakšas, savukārt valmieriešiem uzbrukums nedaudz buksēja. Izlīdzinājumu izdevās panākt vien mača 24. minūtē ar Gabrāna trejaci (44:44), taču viesi tūlīt atkal aizbēga dažu punktu attālumā. Tikai 33. minūtē pēc abos laukuma galos centīgā Jonāta 2/2 no soda līnijas izdevās pretiniekus noķert atkal, tūlīt vēl viens Gabrāna trejacis — jau 61:58!

PELNĪTI! Ervīns Jonāts patlaban Valmiera/ORDO sastāvā rāda visstabilāko sniegumu, tāpēc ORDO Cup 2015 labākā spēlētāja balva un kluba prezidenta Ivara Rudzīša apsveikums ir godam nopelnīts. Pētera Sproģa foto