Mazsalacā svētki un Ērenpreisam 124

- 23.Jūlijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kurp doties brīvdienās, lai labi pavadītu laiku? Protams, uz Mazsalacu!

Klāt Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki «Ērenpreisam 124». Tie šajā nedēļas nogalē ies vaļā ar jaunu sparu, aicinot gan lielus, gan mazus baudīt vasaru nesteidzīgi un ar prieku.

24. jūlijā rīta pusē seniori aicināti uz sporta spēlēm, piecos vakarā notiks biedrības «Jauniešu vētra» veloizbrauciens «Ar feļļiem gar Salacu», bet desmitos vakarā ikviens aicināts uz vasaras kino vakaru Mazsalacas kultūras centra iekšpagalmā.

25. jūlijā slavenā velomeistara Gustava Ērenpreisa dzimšanas dienu šogad svinēsim jau piekto reizi — un ar vērienu. Šajā rītā modīsimies ar Vilzēnu tautas nama ritma grupu «Radiridirī", bet svētku kulminācija būs tradicionālais velobrauciens — parāde. Veloparādi vērtēs kompetenta žūrija, smukākos braucējus nominējot kādā no piecām svētku nominācijām — «Ērenpreisa kungs», «Ērenpreisa kundze», «Retro fellis» un «Svētku acu prieks». Visas dienas garumā notiks atrakcijas un sacensības «ar veco laiku garšu», bet netrūks arī jaunas un nebijušas aktivitātes. Jau no deviņiem rītā pilsētā plūdīs svaigi ceptu bulciņu smarža, jo tur vietējie cepēji sacentīsies Bulciņu festivālā. Arī Tev būs iespēja nogaršot un nobalsot par visgardāko kliņģeri, kas nākamajos velosvētkos tiks goda kliņģera kārtā. Dienas pirmajā daļā lielākus un mazākus dzīvniekus būs iespēja samīļot Mazajā lauku sētā, bet, ja būs vēlēšanās iegādāties ko patiešām labu, to varēs izdarīt amatnieku tirdziņā. Atelpas brīdī dienas vidū varēsiet iemūžināt savu veikumu, notamborējot gabaliņu segas akcijā «Ikviens un visi kopā — sega pilsētai», kas taps kā dāvana Mazsalacai 90 gadu jubilejā 2018. gadā.

Pēc velobrauciena Saieta laukumā būs iespēja vērot BMX šovu «Green Trial Bike», bet aktīvo dienu noslēgs koncerts Lībiešu pilskalnā, kurā baudīsim Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansambli «Greizais ratiņš» (Dace Bonāte, Ivars Puga, Juris Hiršs, Normunds Laizāns, Uldis Anže, Valdis Zilveris) un Mazsalacas novada deju kolektīvu «Magone».

Un dienas izskaņā? Protams, īsta zaļumballe kopā ar «Rumbas kvartetu»!

Pilsētas svētki nesteidzīgi turpināsies arī svētdien, 26. jūlijā, ar kapu svētkiem, bet bērni aicināti uz Rīgas Skolēnu pils teātra «Zīļuks» brīvdabas rīta izrādi «Dziesmu un rotaļu šurumburums».

Nenokavē — Mazsalaca un svētku brīvdienas Tevi jau gaida!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru