Mjā, mūsu DRO nav nekāds LBDž…

- 28.Jūlijs, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunā budžeta «reforma» atgādina bērnu rotaļas ar plastilīnu — mums tiek lepni solīts salipināt zaķi, bet jābūt priecīgiem, ja beigās mazajam tēlniekam ir sanācis kaut kas līdzīgs kaķim. Valdība solīja, mazinot nodokļu slogu, veicināt ekonomikas attīstību. Tagad, piesedzoties ar sociālo taisnīgumu, tā ceļ nodokļus visam, kam vien (ne)var.

Dana Reizniece-Ozola (DRO) apgalvo, ka viņas virzītā «reforma» ir fokusēta uz nevienlīdzības mazināšanu. Taču galvenais «sasniegums» — minimālās algas palielinājums par 50 eiro — ir tikai vīģes lapiņa, kas piesedz finanšu ministres politisko gļēvulību. Vienīgi pašapmāns motivēja viņas, ZZS un valdības koalīcijas spītību, tām dzenot jauno likumu projektus cauri Saeimai. Vara nespēj atzīt, ka no labas ieceres ir sanācis kārtējais vanckars.

Patiesa nodokļu reforma atvieglo un veicina ekonomikas attīstību — tāda bija, piemēram, iespēja veidot mikrouzņēmumus (to darbību tagad cenšas pilnībā sačakarēt). DRO «reforma» totāli iznīcina biznesa cerības reiz sagaidīt no valsts varas stabilu un prognozējamu fiskālo politiku. Taču drīz vien šie paši sociāltaisnīgie ministri, DRO ieskaitot, un deputāti diedelēs vai izspiedīs uzņēmējiem naudu savām priekšvēlēšanu kampaņām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru