Moris Kučinskis premjera krēslā?

- 5.Janvāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Māris Kučinskis «Rīta Panorāmā» pašapzinīgi vērtēja atnākušo gadu kā daudzsološu un garantēti veiksmīgu. Lai saruna neizvērstos pārāk idilliska, žurnālisti pacentās uzmīt politiķim uz sāpīgas «varžacs»: cik drošs viņš esot, ka tiešām vēlēšanu kampaņā būs ZZS kandidāts premjera amatam?

Vadoties pēc racionāliem politiskās cīņas apsvērumiem, tas bija pavisam muļķīgs jautājums, jo «Uz pārceltuves zirgus nemaina!» Īpaši — sevi apliecinājušus zirgus. Rāmais (vai, zobus sakožot, savaldīgais?) Kučinskis ir pierādījis, ka spēj saturēt kopā Ministru kabineta vezumu un to pavilkt. Premjeram turas diezgan pieklājīgs reitings — kā novembrī sarēķināja SKDS, pozitīvi viņu vērtē 39,8 procenti, bet negatīvi — 35 procenti aptaujas dalībnieku.

Atšķirībā no dažas ministres vai ministra, kabineta vadonis nav izpelnījies klajas dusmas sabiedrībā vai kādā tās daļā. Kaut arī viņš godprātīgi solidarizējas ar padotajiem, pat tēvišķi tos piesedz. Reizēm — piemēram, piekrītot Kārļa Šadurska vidusskolu likvidēšanas kvēlei — pat pilnīgi nepelnīti. Kurš vēl ZZS rindās var viņam līdzināties?

Diemžēl, kā liecina mūsu valsts jaunlaiku vēsture, politiķu galvās valdošie noskaņojumi bieži vien ir tālu no skaidra prāta apsvērumiem. Tajās mēdz uzbangot personiskās ambīcijas, tukšas iedomas vai no zila gaisa sagrābstītas prognozes. Tāpēc valsts atbildīgākā amata pildītājs dažreiz negaidīti un nevajadzīgi izrādās «moris, kas savu darbu padarījis...» Par to pelnīti dabū ciest paši nomainītāji.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru