Mūžīgā jaunība— jau pēc pāris gadiem

- 22.Septembris, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Arī es jubilejās esmu saņēmis apsveikumus no nepazīstamām personām un nobrīnījies, kur  tās dzimšanas datumu uzzinājušas. Atbilde gan nav tālu jāmeklē, jo mūsu dati tiek pieprasīti daudzviet: sākot ar ar nodokļu maksātāju reģistru un beidzot ar policijas sastādīto administratīvo  protokolu par saulespuķu sēkliņu  spļaudīšanu pašvaldības pagalmā. Galvenais ziņotājs par mūsu galvenajiem datiem ir personas kods. Šajā vienpadsmit ciparu virknē  pirmie seši cipari norāda dzimšanas datumu, mēnesi, gadu. Arī   7. skaitlim aiz svītriņas ir  vēstījums — 0 stāsta, ka starp mums ir vēl kāds 19. gadsimtā dzimušais, 1 norāda uz 20., bet 2 uz 21. gadsimtu.

Taču kādiem par personisko dzīvi vēstošiem kodiem bija radusies nepatika. Tiek teikts, ka Ģimenes ārstu asociācija jau 2007. gadā Tiesībsargu birojam uzrakstījusi iesniegumu ar iebildumu, ka ārstiem daudzos dokumentos, kas pieejami arī trešajām personām, ir pienākums norādīt personas kodu. Tas esot pretrunā ar personas datu aizsardzības pamatprincipiem.

Uzradās vēl citi, kam pret līdzšinējiem personas kodiem bija iebildes.  Rezultātā iepriekšējā nedēļā Saeima pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu «Grozījumi iedzīvotāju reģistra likumā». Deputāti par to nobalsoja vienprātībā, tikai vienam atturoties.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru