Mūžs ar darbiem vainagots

- 26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Rūjiena mīl un godina savus izcilos novadniekus. Aprīlī pilsētā būs skatāma tēlnieka Raimonda Muzikanta simtgadei veltīta izstāde. Mākslinieks nāk no Rūjienai tuvā Ternejas pagasta. 

Bet dzīve ir pārsteigumu pilna. Izrādās, ka esmu saistīta ar mākslinieka darba gaitām, esmu strādājusi kopā ar viņa brāli Albertu un māsu Veltu. Mana tēva Alberta Aizsilnieka kapa piemineklis Ļaudonā ir tēlnieka Raimonda Muzikanta autordarbs,  viens no pirmajiem pasūtījumiem tūlīt pēc Mākslas akadēmijas beigšanas. 

***

«Vien paliek mūžs ar darbiem vaiņagots» — šādi vārdi iegravēti tēva kapa piemineklī. Tie attiecināmi gan uz ļaudonieša Alberta Aizsilnieka, gan pieminekļa autora, tēlnieka rūjienieša Raimonda Muzikanta dzīves gājumu. Mans stāsts būs par abiem šiem vīriem. Interesanti, ka abi dzimuši aprīlī: māksliniekam šogad simtgade, tēvam paliktu 117.

Tēvs nomira 59 gadu vecumā. Tikai 59, taču paveikts apbrīnojami daudz. Kopš jaunības viņu interesēja tehnika. Daudz deva dienests Latvijas armijā Autotanku pulkā: tur iegūtās tehniskās zināšanas lieti noderēja turpmākajā dzīvē. Sākās darbs Meliorācijas sistēmu pārvaldē — upju padziļināšanā un regulēšanā. Pirmo pieredzi deva Aiviekste, gaidīja Bārta Kurzemē.

MĀKSLINIEKS. Raimonds Muzikants jubilejā. Foto no personiskajiem arhīviem


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru