Nekas nav dārgāks par cilvēka dzīvību

- 28.Aprīlis, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Statistika liecina, ka aizvadītajā gadā par bezvēsts pazudušiem Latvijā izsludināti 900 cilvēki. Tas pēdējos sešos gados ir augstākais šīs bēdīgās statistikas rādītājs. Skaitļi mūsu mazajai Latvijai diezgan iespaidīgi...

Vidzemes policija šogad saņēmusi jau 108 pieteikumus par personu bezvēsts prombūtni, no kuriem 59 ir par pazudušajiem nepilngadīgajiem (2016. gadā no piereģistrētajiem 363 pieteikumiem 225 bijuši par nepilngadīgām personām). Konkrēti Valmierā šogad no kopējām 108 personām pieteiktas 19, no tām 11 bezvēsts prombūtnē esoši nepilngadīgie, 4 vīrieši, 2 sievietes.

«Ārpus šīs statistikas palikušas personas, kuru mirstīgās atliekas ir atrastas, bet nav identificētas. Tie ir cilvēki, kuri pazuduši pirms vairākiem gadiem un kuriem jāveic DNS ekspertīzes, lai noteiktu, ka tā tiešām ir persona, kura ir pieteikta kā bezvēsts pazudusi un diemžēl gājusi bojā.

Iepriekš minētā statistika nenozīmē, ka pieteikts šāds bezvēsts pazudušo personu skaits, jo pastāv iespēja, ka viena un tā pati persona pieteikta vairākas reizes — cilvēks arī var pazust vairākas reizes, kas ļoti aktuāli ir bērnu audzināšanas iestādēs, vecāki uztraucas un ziņo policijai par bērniem, kuri laikus nav atgriezušies mājās un neatbild uz mobilā telefona zvaniem. Nepilngadīgās personas līdz 18 gadu vecumam ar uzvedības problēmām ir tā kategorija, kurā personas kā bezvēsts pazudušas tiek pieteiktas pat vairākas reizes gadā. Bet par bezvēsts pazudušu personu uzskatāma tāda, kura pēkšņi un bez kādas ziņas pametusi uzturēšanās vietu un par sevi nedod nekādas ziņas. Atsevišķa kategorija, kas arī tiek pieteikta kā bezvēsts pazudušie, ir mazgadīgie bērni un gados vecie cilvēki ar veselības traucējumiem, kuri iziet no mājām pastaigāties vai kaut kur dodas ar kādu transporta līdzekli un nespēj orientēties laikā un telpā,» pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks RAIMONDS KRONBERGS. «Šogad visas Vidzemē bez vēsts pazudušās personas ir atrastas un neviena neatrodas meklēšanā. Ir gan atsevišķi gadījumi, kad gados veci cilvēki meklēšanas pasākumu rezultātā diemžēl atrasti miruši. Mirstīgās atliekas policijai ir pienākums identificēt un, veicot ekspertīzi, noskaidrot nāves iemeslus, lai apstiprinātu, ka tas tiešām ir cilvēks, kas pazudis pirms gada, un, iespējams, ierosinātu kriminālprocesu.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru