BBL startā — pārliecinoša uzvara!

14.Oktobris, 2016

Otrdien Valmieras/ORDO basketbolisti jaunā Triobet BBL čempionāta pirmajā mačā bez problēmām apspēlēja ciemos atbraukušo Rakveres Tarvas. Mača izskaņā laukumā tika arī visi trīs mājinieku padsmitgadnieki, un katrs no viņiem — tāpat kā visi tovakar spēlē pabijušie mūsējie — atzīmējās statistikā ar punktu guvumu.

Valmiera/ORDOTarvas (Rakvere) 85:52 (20:13, 19:13, 25:10, 21:16)

Viesu komanda, iespējams, ir pats vājākais mūsējo pretinieks B grupā, kur pavisam 7 komandas — vēl no Latvijas BK Jēkabpils un BK Ogre/Kumho Tyres, Pasvāles Pieno žvaigždes no Lietuvas, Tallinas TTU no Igaunijas un pirmoreiz BBL arī Baltkrievijas komanda — Mogiļevas Borisfen. Rakveriešiem sastāvā nav garāku vīru, arī abi amerikāņu leģionāri atpaliek no igauņiem gan meistarībā, gan uzņēmībā. Vienīgās vērā ņemamās problēmas mājiniekiem sagādāja Igaunijas izlasē pabijušais divmetrinieks Eichfuss, taču viens nevar būt karotājs basketbola laukumā...

Ar Jonāta un Kaufmaņa trejačiem panākuši 10:4, mājinieki pārsvaru kāpina pamazām, taču neatgriezeniski. Pirmā ceturtdaļa 20:13, puslaiks, kurā Laksa trāpījis 4 tālmetienus, jau 39:26. Nelielas problēmas vien Jonātam, kuram jau 4 piezīmes.

KĀ LABĀK UZBRUKT? Ar bumbu valmieriešu otrdienas spēles precīzākais vīrs Mārtiņš Laksa (Nr.54). Dosies uz grozu  pats vai atdos bumbu manevru uzsākušajam komandas biedram Kārsonam Purifojam (Nr.10), to cenšas uzminēt igauņu sparīgākais cīnītājs Olivers Metsalu (Nr.6). Edgara Vaivada foto