Par drošību runā ar bērniem
Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji izglītības un pirmsskolas izglītības iestādēs ir bieži viesi. 8. novembrī sadarbībā ar Valsts policiju un Ceļu satiksmes drošības direkciju dienests uzsācis informatīvo kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem visā Latvijā tiek atgādināts par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī ugunsdzēsības aparāta nepieciešamību automašīnās.
«Ļoti bieži cilvēki negadījuma vietai pabrauc garām vai apstājas, lai nofotografētu vai nofilmētu, taču nepiezvana uz 112. Visi gaida glābējus un šķendējas, ka viņi tik ilgi nebrauc. Aculiecinieku ievietotas fotogrāfijas vai video pat vispirms ieraugām TVNET vai Apollo, mums jau zvana žurnālisti, bet, paskatoties zvanu ierakstus, diemžēl jāsecina, ka šādu zvanu nav bijis. Tas sarūgtina, jo minūtes, pat sekundes ugunsgrēka vai auto avārijas gadījumā ir svarīgas. Tāpēc ir būtiski, lai cilvēki zinātu, ka vispirms ir jāizsauc palīdzība un tikai tad jāraugās, ko paši notikuma aculiecinieki var palīdzēt. Cilvēki reizēm domā, ka notikušais uz viņu neattiecas, bet, ja mašīnā būtu cietis tuvs cilvēks, vai tiešām kāds gribētu, lai garāmgājēji un garāmbraucēji sūta video uz portāliem, nevis piezvana uz 112? Varbūt aculieciniekiem šķiet, ka paši tiks galā, un kavējas ar profesionāļu izsaukšanu, bet uguns negaida, un pirmajās minūtēs tā ir īpaši alkatīga un strauji izplatās, tāpēc ir svarīgi, lai ugunsdzēsēji glābēji ierastos pēc iespējas ātrāk. Tikpat svarīgi palīdzību izsaukt nekavējoties, ja notikusi auto avārija. Novēlots glābēju izsaukums cietušajiem var maksāt dzīvību,» skaidro Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē SANDRA VĒJIŅA.
IEJUTĀS UGUNSDZĒSĒJA LOMĀ. Bērniem bija iespēja piemērīt ugunsdzēsēju sarkano ķiveri. To uzvilka arī pirmdienas jubilārs Robertiņš, nu jau sešgadnieks. Jāņa Līgata foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv