Svarīgi lēmumi, kas 2019. gadā pieņemti Eiropas Parlamentā
Eiropas Parlamentā (EP) pieņemtie lēmumi ietekmē sabiedrības ikdienu, paradumus un sabiedrības drošību kopumā. Būtiskas pārmaiņas skārušas jautājumus saistībā ar drošību uz valstu robežām un pārvietošanos uz ceļiem, plastmasas preču patēriņu un automašīnu radīto piesārņojumu, kā arī pieņemti regulējumi, kas radošo industriju pārstāvjiem ļaus vieglāk saņemt atlīdzību no interneta milžiem par savu darbu, tāpat pieņemtās pārmaiņas likumdošanā veicinās dzimumu līdztiesību bērna piedzimšanas gadījumā.
Drošība Pārmaiņas saistībā ar drošību ir civilajā jomā, jo pieņemti jauni noteikumi, kas valstīm ļaus ātrāk reaģēt uz dabas katastrofām vai cilvēku izraisītām nelaimēm – piemēram, vienkāršojot dalīšanos ar civilās aizsardzības aprīkojumu. Tāpat panākta vienošanās par plašākām pilnvarām Eiropas robežu un krasta apsardzei. «Stingrāka kontrole pie ārējām robežām ir būtiska drošākai Šengenas zonai un sekmīgākai migrācijas pārvaldībai. Jaunie noteikumi ļaus «Frontex» nodrošināt ātrāku, iedarbīgāku atbalstu dalībvalstīm vairākos uzdevumos, ietverot robežkontroli un to personu atpakaļsūtīšanu, kurām nav tiesību uzturēties valstī,» tā Karmena Daniela Dana, Rumānijas iekšlietu ministre. 2021. gadā jaunais korpuss «Frontex» aptvers 5000 cilvēku, bet līdz 2027. gadam sasniegs 10000 speciālistu apjomu. Tas atbalstīs ES dalībvalstis robežsardzes veikšanā, pārrobežu noziedzības apkarošanā un nelikumīgi ieceļojušu personu atgriešanā. Korpusa sastāvā ietilps arī ātrās reaģēšanas rezerves grupa. 2018. gadā uz ES ceļiem bojā gāja 25100 cilvēki; lai to mazinātu, no 2022. gada maija jaunās automašīnas būs obligāti jāaprīko ar tādām drošības tehnoloģijām kā avārijas bremzēšanas sistēma un «gudrā» ātruma pielāgošana, alkometriskas autobloķēšanas uzstādīšanas atvieglošana, uzlabota brīdināšanas sistēma par novērstu vadītāja uzmanību, atpakaļgaitas kontrolsistēma un datu reģistrators («melnā kaste»). «Šie noteikumi nākamajos gados ļaus izglābt tūkstošiem dzīvību. Mūsu uzmanības centrā vienmēr bijusi satiksmes dalībnieku, īpaši mazāk aizsargāto, drošība,» sacīja EP ziņotāja Roža Tuna (ETP, Polija).
DZIMUMU LĪDZTIESĪBA. Viena no 2019. gadā EP pieņemtajām direktīvām veicina vienādas iespējas abiem vecākiem, līdz ar to tēvi varēs vairāk iesaistīties rūpēs par bērniem, jo sievietes līdz šim bija nevienlīdzīgā situācijā. Felipe Salgado foto/unsplash.com
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv