Papildinās zināšanas nometnē Ķīnā
Monta Vereba un Sabīne Kurciņa ir studiju programmas «Tūrisma organizācija un vadība» 1. kursa studentes, kuras, savas ķīniešu valodas pasniedzējas iedvesmotas, izvēlējās pieteikties nometnei «China Summer camp» (tulk. Ķīnas vasaras skola), kas notiks Ķīnas pilsētās Pekinā un Guandžou. No 9. līdz 22. jūlijam meitenes piedalīsies lekcijās, diskusijās un semināros, kā arī iepazīsies ar valsts kultūru. Vairāk par nometni intervijā stāsta MONTA VEREBA.
Kāpēc izvēlējies pieteikties «China Summer camp»? Kā tu uzzināji par šādu iespēju?
Monta: Es uzzināju par šādu iespēju no manas ķīniešu valodas pasniedzējas Yang Yu. Viņa vienkārši pieminēja šādu iespēju vienā no lekcijām, un es jau tajā pašā brīdī sapratu, ka noteikti vēlos turp doties.
Līdz šim esi izzinājusi Āzijas valstu kultūru un valodas?
Monta: Nē, līdz studijām Vidzemes Augstskolā es nebiju nedz interesējusies par Āzijas kultūru, nedz mācījusies ķīniešu valodu. Tomēr, kad radās iespēja mācīties ķīniešu valodu, sapratu, ka šī valoda patiešām ir interesanta, to ir iespējams apgūt un no tās noteikti nav jābaidās.
Ko sagaidi no šīs nometnes?
Monta: Noteikti vairāk vēlētos iepazīt Ķīnas kultūru, un kur to var izdarīt labāk, ja ne pašā Ķīnā! Protams, ceru arī praktiski likt lietā iegūtās zināšanas ķīniešu valodā, kā arī pilnveidot savas valodas prasmes. Tāpat brauciens būs lieliska iespēja iegūt jaunus kontaktus un draugus, kā arī iegūt starptautisku pieredzi.
Kādi būtu tavi ieteikumi un novēlējumi tiem, kas vēlas piedalīties līdzīgā nometnē?
Monta: Noteikti nav jābaidās. Ir jāinteresējas par iespējām pie sava ķīniešu valodas pasniedzēja. Mums Vidzemes Augstskolā pasniedzēja ir no Ķīnas, tāpēc informēta par dažādām iespējām, kas jauniešiem tiek piedāvātas. Braucot uz tāda tipa nometni, es varu būt droša par dienas plānu un to, ka apskatīšu Ķīnas pilsētas, neraizēdamās par to, ka ar mani kaut kas varētu notikt. Manuprāt, ir svarīgi svešā, lielā valstī, kur ir ļoti atšķirīga kultūra, salīdzinot ar Latviju, justies pasargātai. Šajā gadījumā varu būt tikai ieguvēja. Daļa izdevumu ir jāsedz pašai, daļu sedz Ķīnas vēstniecība, un tā ir lieliska iespēja gūt neaizmirstamu pieredzi un izjust uz savas ādas Āzijas kultūras īpatnības.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv