Vera Grāvīte

ViA ievieš dažādas izglītības tehnoloģijas (EdTech) un veic uzlabojumus studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas»

20.Maijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ņemot vērā tehnoloģiju, inovāciju un mācīšanās metožu straujo attīstību, Vidzemes Augstskolas (ViA) docētāji testē un ievieš dažādas izglītības tehnoloģijas (EdTech), kā arī veic uzlabojumus studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas» ar mērķi veicināt jaunu nozares speciālistu pieaugumu un nepieciešamo iemaņu attīstīšanu darbam ar mūsdienu tehnoloģijām. Gūtās atziņas tika prezentētas ViA starptautiskās nedēļas ietvaros «Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte».

ViA paplašina atbalsta programmu studentiem no Baltkrievijas

18.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Politiskā situācija Baltkrievijā ir sarežģīta, un tās sabiedrībai joprojām nepieciešama palīdzība, tāpēc Vidzemes Augstskola (ViA) ir pieņēmusi lēmumu turpināt atbalsta programmu studentiem no Baltkrievijas, palielinot bezmaksas studiju vietu skaitu līdz 30.

Jābūt pārliecinātam par savu ideju

26.Maijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmas «Informācijas tehnoloģijas» 4. kursa students EDUARDS JESIKENS, izstrādājot savu bakalaura darbu, ir izveidojis virtuālās realitātes (VR) spēli un plāno ar tās palīdzību attīstīt uzņēmējdarbību.

Mācībspēki gūst vērtīgu pieredzi, stažējoties pie komersantiem

22.Aprīlis, 2020
Izglītība
Laikrakstā

No 2019. gada februāra Vidzemes Augstskolas (ViA) projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība» ietvaros docētāji stažējas pie dažādiem Latvijas komersantiem, lai gūtu vērtīgu, praktisku pieredzi un zināšanas, kuras integrēt studiju programmu saturā un nodot ViA studentiem.

Par "Gada studentiem’19" kļūst Niks Samauskis un Edīte Mežciema

20.Februāris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētajā «Cukurballē» tiek sveikti un sumināti Gada studenta titula nominanti un uzvarētāji. Šogad balsojumā 1. vietu ieguva Niks Samauskis un Edīte Mežciema, kas ir bijuši sabiedriski aktīvi, popularizējuši Vidzemes Augstskolas vārdu Latvijā un pasaulē, ieguldījuši savas intelektuālās un profesionālās spējas augstskolas attīstībā un ir īsteni ViA patrioti.

Mazai augstskolai ir sava priekšrocība

12.Septembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

LIENE SALMIŅA strādāja par latviešu valodas skolotāju Krasnojarskā, kad saprata – laiks pilnveidoties un studēt maģistrantūrā. Atgriezusies Latvijā, viņa iestājās Vidzemes Augstskolas studiju programmā «Komunikācija un pārvaldība» un, kā secina, centās paņemt no studijām visu, ko tās sniedz.

Galvenais ir pašam gribēt iet laikam līdzi!

12.Septembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

No 2019. gada februāra Vidzemes Augstskolas (ViA) projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība» ietvaros docētāji stažējas pie dažādiem Latvijas komersantiem. Lektore IVETA DRUVA-DRUVASKALNE pieredzi gūst uzņēmumā SIA «Karšu izdevniecība Jāņa sēta».

Dzimis Krievijā, bet sevi patiesi atradis Latvijā

15.Augusts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

GRIGORIJS SALNĪTS jeb, kā viņš sevi dēvē sociālajā platformā Facebook, Gregory Salnit, ir viens no šī gada Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmas «Tūristu gids – ceļojumu un pasākumu organizators» absolventiem. Mēs nolēmām noskaidrot, ar ko Grigorijs atšķiras no pārējiem kursa biedriem un kāds bija viņa ViA stāsts.

Vidzemes Augstskola sociālās simulācijas projektā

10.Jūlijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Sākot no 2019. gada jūlija, Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekta «Simulāciju spēles stratēģiskajā komunikācijā» (SimGames) ietvaros norisinās virkne docētāju profesionālās pilnveides pasākumu. No 1. līdz 4. jūlijam Tartu Universitātē notika docētāju treniņš, kura laikā uzsākts darbs pie jauna sociālās simulācijas scenārija. Tā mērķis ir sekmēt studējošo komunikācijas, konfliktu risināšanas, sadarbības un citas kompetences, kas nepieciešamas mūsdienu darba tirgū.

Zinātnieka padoms – atslēga gudrākai politikai

10.Jūlijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Viens no rektora pienākumiem ir augstskolas reprezentācija ne vien Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē. Arī Vidzemes Augstskolas rektors, vadošais pētnieks GATIS KRŪMIŅŠ rūpējas par to, lai ViA vārds izskan plašajā pasaulē un šoreiz Dublinā.

Studenti basketbola augstākajā līgā

22.Maijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Maijs ne tikai skolēniem, bet arī studentiem ir pilns satraukuma un neziņas, taču arī priecīgiem un nedaudz skumjiem brīžiem, jo pēc nodotiem gala darbiem un pēdējiem pārbaudījumiem, kā bakalaura darbs, tuvojas izlaidums, kas noslēdz vienu būtisku posmu katra studenta dzīvē. Studiju laiks paliek atmiņā katram, iemesli gan var būt dažādi. Reinim, Klāvam un Ervīnam šis laiks augstskolā paliks atmiņā, arī pateicoties spēlēšanai basketbola komandā VALMIERA GLASS/VIDZEMES AUGSTSKOLA, kas šogad spēlēja augstākajā OlyBet Latvijas – Igaunijas līgā, cīnoties ar spēcīgākajām abu valstu komandām.

Studenti organizē vērienīgāko sporta pasākumu augstskolu vēsturē – «Grandu cīņas»

17.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas studiju programmas «Koka ēku celtniecība un ekobūves» students NIKS SAMAUSKIS vien nesen ir kļuvis par Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības Sporta virziena vadītāju, bet jau organizē vērienīgu sporta pasākumu «Grandu cīņas». Tradīcija aizsākās aizvadītajā gadā, kad virzienu vadīja Lotārs Zariņš un veiksmīgi noorganizēja pirmo sporta dienas pasākumu četros posmos, taču ar cīņassparu, idejām un komandu Niks šo sniegumu vēlas ne vien atkārtot, bet arī pārspēt.

Vidzemes Augstskolā – jauns projekts

29.Marts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Sadarbojoties ar Viļņas un Tartu universitātēm, Vidzemes Augstskolas pētnieki uzsāk Erasmus+ projektu par sociālo simulāciju lietojumu studiju procesā. Izmantojot projekta gaitā izstrādātos simulāciju scenārijus, paredzēts uzlabot studentu spējas risināt nestandarta situācijas, darboties nenoteiktības apstākļos, rast radošus risinājumus sarežģītās problēmsituācijās, savukārt docētāji projektā mācīsies par sociālo simulāciju veidošanu, īstenošanu, kā arī studentu prasmju un kompetenču vērtēšanu.

Vidzemes Augstskola izstādē «Skola 2019» kāpa debesīs

13.Marts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Ikgadējā izglītības izstādē «Skola 2019» par jauniešu interesi cīnījās ne tikai Latvijas augstskolas, koledžas un tehnikumi, bet arī ārvalstīs pieejamās izglītības iestādes, un starp vairāk nekā 140 dalībniekiem varēja atrast arī Vidzemes Augstskolas stendu.

Vidzemes Augstskola – izstādē «Skola 2019»

20.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas (ViA) komanda piedalīsies ikgadējā lielākajā izglītības izstādē Latvijā «Skola 2019», kas šogad notiks no 1. līdz 3. martam starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala». Tur skolēniem būs iespēja iepazīties ar ViA studiju piedāvājumu, tehnoloģiskajiem risinājumiem un iespējām, ko sniedz Valmiera.

Doktora zinātniskais grāds – pirmoreiz ViA

19.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

DACES AIZSTRAUTAS ceļš Vidzemes Augstskolā sākās 2002. gadā, kad viņa pēc Rīgas Angļu ģimnāzijas absolvēšanas uzsāka studijas Valmierā, Vidzemes Augstskolā. Kopš tā laika iegūts bakalaura grāds studiju programmā «Politoloģija», maģistra grāds «Sociotehnisku sistēmu modelēšanā» un nule iegūts grāds doktora studiju programmā «Sociotehnisku sistēmu modelēšana», kas ir pirmais piešķirtais doktora zinātniskais grāds Vidzemes Augstskolas vēsturē. Bet Dace neapstājas – tā vietā, lai absolvētu augstskolu ziemas izlaidumā, viņa nolēmusi iegūt starptautiski atpazīstamo PhD grādu, bet tam vēl nepieciešams sakārtot dažus dokumentus un ieguldīt ne tikai laiku, bet arī pacietību.

Universālais kareivis

19.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Sarunā ar ViA studentu ARNOLDU BARSOVU rodas sajūta, ka viņš ir universālais kareivis – studē programmā «Tūristu gids – ceļojumu un pasākumu organizators», kopā ar citiem studentiem iesaistās «ViAmānu» kustībā un brauc stāstīt par ViA uz skolām visā Latvijā, vada improvizācijas teātri «ViaGars», tāpat arī debašu klubu Vidzemes Augstskolā.