Par Latviju un mums…

- 17.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

18. novembrī atzīmēsim 103. Latvijas valsts proklamēšanas gadadienu. Atzīmēsim ar valsts karogiem, svētku pārraidēm, svecēm logos, svētku pusdienām, bet bez karaspēka parādes, svētku salūta. Ārkārtas situācija jau otro gadu ierastajā kārtībā ievieš savas korekcijas.

Situācija tālajā 1918. gadā bija nosacīti līdzīga. Tad gan sāka plosīties «spāņu gripa», turklāt visu Latvijas teritoriju 1. Pasaules kara laikā bija okupējis vācu karaspēks. Pēc lielinieku apvērsuma Krievijā kļuva skaidrs, ka iepriekš populārais lozungs «Par brīvu Latviju brīvā Krievijā» vairs nav aktuāls, jo Ļeņina vadīto lielinieku izpratne par demokrātiju un brīvību bija pavisam citāda. Neko labu nesolīja arī vāciešu idejas par Baltijas hercogistes izveidošanu. Atlika vienīgais loģiskais solis – veidot neatkarīgu Latvijas valsti. Latvijas valsti, kura nekad iepriekš vēsturē nebija pastāvējusi.

Idejai par Latviju kā neatkarīgu valsti bija savi piekritēji, savi pretinieki. Pēc grūtām sarunām, savstarpējiem kompromisiem 1918. gada 17. novembra vakarā pulksten astoņos tā laika politiskās partijas vienojās izveidot Latvijas Tautas padomi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru