Pārmaiņas izglītības iestādēs

- 5.Jūlijs, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Pēterdienā notika Valmieras novada pašvaldības domes sēde, un tajā lemts par dažādām pārmaiņām novada skolās.

Mazsalacas vidusskola kļūs par pamatskolu 

Pārmaiņām dots pārejas laiks. Mazsalacas vidusskolā 10. klasi šajā mācību gadā vairs neuzņems, bet tiem, kas vidusskolas izglītību sākuši iegūt, to ļaus turpināt un vidusskolas posmu pabeigt. Mazsalacas vidusskolas nosaukums oficiāli tiks mainīts 2025. gada 1. augustā, tad tā oficiāli sauksies – Mazsalacas pamatskola. 

«Skolēni, kuri pašlaik ir uzsākuši mācības Mazsalacas vidusskolas 11. un 12. klasē, mācības turpina ierastajā kārtībā, skolas reorganizācija viņu izglītošanos līdz absolvēšanai neietekmēs. Lēmums par skolas pakāpes un nosaukuma maiņu ir pieņemts, izvērtējot Mazsalacas vidusskolas vispārējās vidējās izglītības programmas atbilstību Ministru kabineta noteikumiem Nr. 583 un tajos izvirzītajiem trīs kritērijiem. Viens no tiem ir būtiskais skolēnu skaita samazinājums 10.-12. klašu grupā vairāku gadu laikā. Kritēriji nosaka, ka minimāli pieļaujamais skolēnu skaits vidējās izglītības pakāpē ārpus administratīvajiem centriem ir 40 skolēni – Mazsalacas vidusskolā 2022. gada 1. septembrī mācījās 20 skolēni. Par gaidāmajām pārmaiņām Mazsalacas vidusskolā ir informēti skolas pedagogi, skolēnu vecāki un skolēni,» teikts Valmieras novada pašvaldības sagatavotajā informācijā, un tur arī norādīts, ka pirms lēmuma pieņemšanas skolas vadība veica esošo Mazsalacas vidusskolas 9. klašu skolēnu aptauju, lai noskaidrotu viņu tālākizglītības plānus pēc absolvēšanas. Vēlmi turpināt mācības Mazsalacas vidusskolā esot izteikuši četri skolēni, bet lielākā daļa plāno apmeklēt kādu no vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēm Valmierā.

«Valmierā skolēniem ir iespējams arī palikt labiekārtotā dienesta viesnīcā «Auseklis» Ausekļa ielā 25B. Noslēdzoties pārbūves otrajai kārtai, jau no 2023./2024. mācību gada tajā iespējams izmitināt 307 skolēnus,» tā ģimenes, kuru pusaudži izglītību turpinās pilsētā, iedrošina pašvaldības administrācija.

SKOLĒNU SKAITS UN OPTIMIZĀCIJA pašlaik ir biežākā Izglītības un zinātnes ministrijas retorika. Šī diagramma raksturo esošo situāciju Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā, kas ir otrā lielākā speciālās izglītības iestāde valstī. 1. septembrī kopējais skolēnu skaits būs vēl lielāks, jo grafikā ierakstīsies arī Ziemeļvidzemes pamatskolas audzēkņi. Tas nozīmē, ka vēl par pussimtu skolēnu vairāk. Vai vairāk vienmēr ir labāk? Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru