Privātaptiekām pārmaiņu nav

- 20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Jaunajā Valmieras novadā ir deviņas privātaptiekas, ar kurām Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļa ir noslēgusi līgumu par ambulatorai ārstēšanai paredzēto kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču nodrošināšanu. Bez šīm deviņām aptiekām Valmieras novadā ir vairākas aptiekas, kas pievienojušās lielākajiem aptieku tīkliem. Liesma sazvanījās ar to vadītājām, lai uzzinātu, vai ir kādas pārmaiņas pēc pievienošanās jaunajam novadam.

SIA «Aptieka Dikļi» valdes priekšsēdētājas, vadītājas, farmaceita asistentes MALDAS MENCENAS viedoklis: «Aptieka laukos – tas patiešām šobrīd ir vērā ņemams notikums. Aptieku vidū valda milzīga konkurence. Valmieras tuvums ietekmē arī Dikļu aptiekas pastāvēšanu. Ar milzīgu neatlaidību un atbildību cenšos saglabāt farmaceita profesijas prestižu aptiekā. Cenšos piedāvāt  klientam tos medikamentus un uztura bagātinātājus, kas atbilst klienta vajadzībām. Citās aptiekās farmaceiti jau ir zaudējuši iespējas brīvi īstenot farmaceitisko aprūpi. Pareiza bija izvēle pāriet uz sadarbību ar SIA «Tamro» un apvienību «Aptieka1». Lielākā priekšrocība, ko sniedz šī sadarbība, ir tā, ka apvienība nekādā veidā neietekmē privātās aptiekas lēmumus, tieši otrādi, piedāvā plašu sortimentu ar konkurētspējīgām cenām. Paldies bijušajam Kocēnu novadam par sadarbību! Palīdzēt  privātajam sektoram neko nevar, bet sajūta bija tāda, ka viņi pārzina visu, kas notiek Dikļu aptiekā. Baidos, ka laukos aptieku pastāvēšana ir apdraudēta.»

MALDA MENCENA. Ārijas Romanovskas foto

SIA «Rūjienas aptieka» vadītāja ILZE ROĶE stāsta:

«Vienīgās pārmaiņas, ko piedzīvojam jaunajā Valmieras novadā, ir juridiskās lietas – nomainīt zīmogu un citas tādas lietiņas, tas drusciņ atkal prasa finanšu ieguldījumu kā privātai iestādei, bet citās jomās patlaban nejūtam atšķirību, un mēs jau arī ļoti neesam saistīti ar pašvaldību. Mēs esam aptiekas apvienība, lai vieglāk izdzīvot šajā laikā, mums sanāk diezgan kontaktēties ar aptieku Valkā un citām aptiekām Rīgas pusē, bet tā īsti neviens par šādām lietām nerunā, jo mums daudz aktuālākas ir iekšējās lietas, kas pašlaik jārisina.

Patlaban aptiekas pastāvēšanas draudus neizjūtam, tas var notikt, ja klientu būs mazāk, bet pagaidām ar to viss ir labi, līdz šim par to nebiju pat aizdomājusies. Ja runājam par tālo nākotni, patlaban ir grūti saprast, kas un kā būs, jo ir daudz aktuālāku notikumu, piemēram, Covid-19 pandēmija.

Aptiekām vairāk sanāk sadarboties ar ārstiem. Un, kad jāmeklē sadarbība, tad mums tā notiek ar sociālo dienestu, un no tā mūsējās meitenes patlaban joprojām paliek uz vietas Rūjienā. No aptiekām šeit esam mēs, privātā aptieka, un tīklu aptieka «BENU aptieka». Teorētiski it kā ir par daudz iedzīvotāju skaitam, bet, no otras puses, nenāk par skādi, ja ir jāuztur konkurence. Atslābt nevaram.»

Pēc sarunas Ilze atrakstīja: «Mazliet padomājot par šo tēmu un padiskutējot ar kolēģiem, bažas ir par darba zaudējumiem vietējiem cilvēkiem, kas jau pamanāms. Tas var atsaukties uz viņu materiālo stāvokli, jo jaunas darba vietas diez vai būs, un atsaukties uz tirdzniecības sfēru, jo nevarēs atļauties lietas, ko varēja līdz šim. Tā mēs mazāk gūsim ienākumus.»

SIA «Strenču aptieka» vadītājas AGITAS BOĶES komentārs:

«Mums pārmaiņu nav, kā bijām, tā joprojām esam Strenčos. Klienti ir tie paši vietējie un caurbraucēji, kā jau bija pirms tam. Nekādu starpību pēc apvienošanās nejūt. Mēs neesam kādā ķēdē, bet, kā jau visi privātie, semināros un citās lietās esam kopā ar «Mana aptieka». Uzņēmuma zīmogs mums nebija jāmaina, jo pirms tam tajā bijām ielikuši – Strenči un adresi. Aktuālās problēmas ir kā jau visiem ar Covid-19

SIA «NIGELLA» Pārgaujas aptiekas vadītāja GUNITA BOLE-MELNGAILE:

«Mēs strādājam kā parasti, nejūtam nekādas pārmaiņas, joprojām atrodamies Valmierā, Stacijas ielā 11. Mums viss ir labi, atliek tikai tikt galā ar Covid-19 vīrusu.»

SIA «Mazsalacas aptieka» vadītājas RITAS LAUZNES komentārs:

«Aptieku neietekmē jaunā Valmieras novada apvienošanās. Patlaban šajā Covid-19 laikā, kad daudzi slimo, mums galvenais ir strādāt. Vēl arī nezinām, kuram tiks uzticēta atbildība, ar ko mums sazināties, jo pagaidām zinām tikai vadītāja vietnieku.

Mazsalacā ir vēl viena aptieka; ja mums kādas zāles nav uz vietas, tad zvanām viņiem, un klients pēc zālēm iet uz turieni.»

SIA «Dauguļa aptieka» vadītāja GUNTA MEISTARE:

«Nekādas pārmaiņas es nejūtu, pie mums Mazsalacā viss ir tāpat, kā bija pirms tam. Nav bijusi vajadzība sazināties ar Valmieras novada pašvaldību. Ņemot vērā, ka Latvijā cīnāmies ar Covid-19 pandēmiju, nav laika ne par ko citu domāt, kā tikai par darbu. Ar otru aptieku mums ir mierīga līdzāspastāvēšana. Mēs necīnāmies par vietu zem saules, iztiekam ar to, kas katram ir.»

Privātaptiekas jaunajā Valmieras novadā.

Kontaktinformācija iegūta no Nacionālā veselības dienesta pārstāves Vidzemes nodaļas vadītājas Sigitas Alhimovičas

Juridiskais īpašnieks

Adrese

«STRENČU APTIEKA» SIA

Rīgas iela 9, Strenči, Strenču novads, LV-4730

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību «NAUKŠĒNU APTIEKA»

”Doktorāts”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads, LV-4244

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību «MATĪŠU APTIEKA»

Valmieras iela 9, Matīšu pagasts, Burtnieku novads, LV- 4210

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību «MAZSALACAS APTIEKA»

Avotu iela 13, Mazsalaca, Mazsalacas novads, LV-4215

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību «DAUGUĻA APTIEKA»

Rīgas iela 11, Mazsalaca, Mazsalacas novads, LV-4215

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību «APTIEKA DIKĻI»

”Skaras”, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223

SIA «NIGELLA» Pārgaujas aptieka

Stacijas iela 11, Valmiera, LV-4201

SIA ”PILSĒTAS APTIEKA”

Rīgas iela 16 Valmiera, LV-4201

SIA «RŪJIENAS APTIEKA» aptieka

Rīgas iela 3, Rūjiena, Rūjienas novads, LV-4240


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru