Puns – kāršu spēle intelektuāļiem

- 8.Decembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Šoreiz rubrikā «Nedēļas nogale» nedaudz pastāstīšu par azartisku kāršu spēli puns, kas radusies Malēnijā. Striktas robežas Malēnijai nevar novilkt, bet uzskatāms, ka malēnieši dzīvo Alūksnes novada teritorijā, daļā Gulbenes novada, Apes teritorijā, kā arī daļēji Balvu un Viļakas pusē.

Puna spēle ir vairāk aktivizējusies pēdējo divu gadu laikā, un patlaban Alūksnes novadā notiek arī puna ceļojošais turnīrs, kas pulcē ne tikai malēniešus, bet visus, kuri vēlas šo spēli uzspēlēt, tajā skaitā arī valmieriešus. Nākamais turnīra posms norisināsies Alūksnes kultūras centrā 20. janvārī. 

Īsumā par kāršu spēli puns: to spēlē četri dalībnieki – divas komandas, katrā komandā divi cilvēki. Vienas komandas dalībnieki pie galda sēž viens otram pretī. Spēlētājiem ir svarīgi zināt kāršu nozīmi un punktu skaitīšanas sistēmu, kuru var atrast interneta mājaslapā aluksne.lv 

Jautāju Jaunlaicenes muižas muzeja «Malēnieša pasaule» struktūrvienības vadītājai KRISTĪNEI KUROPATKINAI, kā viņiem veicies ar puna spēles popularizēšanu.

PUNA SPĒLĒTĀJI ceļojošajā turnīrā. Foto no Jaunlaicenes muižas muzeja arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Marija. - 9.Decembris, 2023 - 13:55

Atradums! Veiksme! Kolosāla nedēļas nogales lasāmviela! Par malēniesiem bija daudz laba dzirdēts, bet ne par šo senās kāršu spēles tradīcijas saglabāšanu un turpināšanu. Lai izdodas visas ar to saistītās ieceres!

Pievienot komentāru