Rūjienā pamanītā savdabība

- 7.Augusts, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vasarā nedēļu Rūjienā dzīvoja, vēroja un darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vides mākslas apakšnozares studentu grupa, kuras uzdevums bija Rūjas upes palienes dabas takas izpēte un tās labiekārtojums. Sadarbībā ar Rūjienas pašvaldības domi kā iniciatori, partneri un draugu nu jau piekto gadu 2. kursa studenti prakses laikā piedalījās procesā, kas rosināja viņus vērīgāk ieskatīties pilsētas vidē, iztēloties, kā atrastais objekts varētu kļūt interesantāks un pievilcīgāks garāmgājējiem un ekskursantiem.

Studenti izstrādāja idejas par funkcionāliem vides objektiem, kas saistījās gan ar dabas izzināšanu, gan baudīšanu, gan aktīvo atpūtu.

Katru gadu tiek piedāvāta cita tēma. Šovasar aktivitātes nosaukums — «Taka». Kustīgi vides objekti, veidoti no masīva koka, un tā ir iespēja mijiedarboties un pārdzīvot sevī meldra un lēpja lapas sajūtu upes rāmajā tecējumā. Tā ir iluzoru un funkcionālu vides objektu grupa Ruhja, kas pievērstu uzmanību pilsētas un upes vārda vēsturiskajai izcelsmei. Jauniešiem projektu vadīja, dodot padomus un norādot būtisko, Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vides mākslas apakšnozares pasniedzējs profesors Juris Krūmiņš (dzimis Rūjienā), bet plenērs notika ar Rūjienas pašvaldības domes atbalstu.

Olga Antipenko, saskatot līdzību ar pārvietojamību simtkārtīgā palielinājumā Rūjas upē sastopamo ūdens augu — spirodelu (3 — 8 mm), rosināja iekārtot atpūtas vietu ar galdiem un soliem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru