Sapņu piepildījums būtu kļūt par piloti

- 24.Aprīlis, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

DIĀNA BALTIŅA mācās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.d klasē. Viņa ir aktīva badmintoniste, iesaistās Eiropas Jauniešu parlamentā, dzied divos koros, kā arī apmeklē Mehatronikas skoliņu. Viņasprāt, ir forši zināt daudz un ar to dalīties ar citiem. Tāpat Diāna jau vairākkārt savas zināšanas izaicina, piedaloties spēlē «Gudrs, vēl gudrāks», šogad finālā paliekot otrā.

Sakārto prioritātes

Kā tu to visu paspēj?

Kad tu sāc kaut ko darīt, tu pat neievēro, cik aizņemts esi. Jo tad, kad esi iekšā mācībās, darbā vai sportā, tu visu laiku esi kustībā un pat nedomā par brīvo laiku, it īpaši, ja dara to, kas patīk, tad vispār laiks paskrien, bet paliek brīvs brīdis arī draugiem un ģimenei, ir tikai jāsakārto prioritātes.

Kas pašlaik ir tavas prioritātes?

Pavasarī prioritāte noteikti ir skola, jo tuvojas semestra beigas. Tagad Eiropas Jauniešu parlamentā sanāk iesaistīties nedaudz mazāk, jo vienkārši nav laika aizpildīt pieteikumus, vēl arī koris. Skolas korim tagad būs skate, un tāpēc cenšamies savākties kopā pēc iespējas biežāk, lai varētu vispār kaut kur tikt.

Vai tu sevi asociē ar Valmieru?

Jā, man ļoti patīk Valmiera kā pilsēta. Tā nenormāli ātri attīstās, tas ir fenomenāli. Un ja vajag, piemēram, badmintonā, pašvaldība mūs vienmēr finansiāli atbalsta.

Ārpus ikdienas — kopā ar klasesbiedriem

Kāpēc nolēmi piedalīties televīzijas raidījumā «Gudrs, vēl gudrāks»?

Es jau pagājušajā gadā piedalījos. Sapratu, ka tā ir forša mazā avantūra, kurā piedalīties. Nav svarīgas tās balvas, bet gan sastaptie cilvēki. No dažādām Latvijas daļām sanāk pilnīgi dažādas personības. Cilvēki nāk un dara, viņi iesaistās. Tur piedalās tiešām aktīvi cilvēki, un ar viņiem ir nenormāli jautri. Tā ir mana galvenā motivācija. Ir arī forši klasi izvilkt no skolas ikdienas. Varu viņus paņemt līdzi uz filmēšanu, un viņi redz, kā tas notiek. Interesanti!

Līdz ar tevi vēl kāds no klasesbiedriem šogad vai pagājušajā gadā piedalījās «Gudrs, vēl gudrāks»?

Pagājušajā gadā bija viens puisis, bet viņam gluži tāpat kā man pērn nepaveicās. Šogad daži pieteicās, bet netika. Mani izvēlējās, bet es jau teicu viņiem, lai nepārdzīvo, jo spēles veidotāji ņem vērā, vai esi piedalījies jau agrāk. Viņi grib redzēt tās pašas sejas, jo tas skatītājos raisa tādu interesi, vai izrausies un tiks tālāk nekā iepriekš. Ja cilvēks katru gadu spēlē piedalās no 8. līdz 12. klasei, skatītāji seko līdzi, vai dalībnieks sasniedz to virsotni un uzvar vai ne.

DALĪBA erudīcijas spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» ļauj sastapt patiesi aktīvus un radošus jauniešus, — tā Diāna raksturo galvenos motivācijas iemeslus. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Heinrich - 18.Maijs, 2023 - 15:45

Good job, girl

Pievienot komentāru