Saulespuķu alejas dzīvībai

- 13.Maijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem – saulespuķe ir dzīvības un gaismas simbols. Visā Eiropā un arī Latvijā, sējot un stādot saulespuķes, tiek pausts atbalsts Ukrainas cīņai par brīvību un neatkarību. 

Pagājušajā nedēļā pie Valmieras Olimpiskā centra notika solidaritātes pasākums. Kopā ar Valmieras novada vadību, darbīgiem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, rosīgiem valmieriešiem un no kara aizbēgušajiem ukraiņiem saulespuķu dobi palīdzēja sastādīt Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze. Vismaz 100 saulespuķes tur tagad iesakņojas un ziedēs visu vasaru. 

«Šogad vārdam demokrātija ir cita nozīme. Mēs aicinām to aizsargāt, paužot atbalstu Ukrainai. Šis laiks ir ļāvis visai pilsoniskajai sabiedrībai saliedēties un parādīt, ka esam stipri. Stipri gan vārdos, gan darbos,» sacīja Eiropas Komisijas Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane, piebilstot, ka Latvijas iedzīvotāji ir saprotoši, paužot atbalstu Ukrainas kara bēgļiem, dodot mājas patvēruma meklētājiem un esot blakus katram iespējamā veidā: ziedojot, darot brīvprātīgo darbu, skaidrojot, uzklausot. 

«Saulespuķu stādīšanas ideja radās, lai mēs atbalstot parādītu saules ceļu. Jo saule sargā dzīvību, nes vienotību un atjaunotni. Mēs stādām saulespuķes visā Latvijā, lai paustu, ka esam kopā labos laikos, svinot demokrātiju, un esam blakus, atbalstām laikā, kad par demokrātiju ir jācīnās, kad Ukrainai jācīnās par brīvību,» tā Liene Valdmane.

ESAM PATEICĪGI par Latvijas, par Valmieras atbalstu, nepagurst atkārtot Ukrainas cilvēki – bērni un pieaugušie, kas jau ilgāk nekā divus mēnešus dzīvo mums blakus. Ukraiņu bērni, pusaudži, viņu vecāki pie Valmieras Olimpiskā centra stādīja saulespuķes, sakot, ka gabaliņš Ukrainas tagad acu priekšā. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru