Skolēni vēlas interesantu darbu

- 7.Maijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas docētāja Agita Šmitiņa ir karjeras konsultante ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi konsultēšanas jomā. Viņa skaidro, ka, mainoties darba tirgum, mainās arī jauniešu interese par studijām.

Karjeras konsultanta uzdevums ir palīdzēt jaunietim apzināties savas spējas un noteikt virzienu, kurā veiksmīgi attīstīties. «Šobrīd jaunā paaudze vēlas dinamisku un interesantu darba vidi ar iespējām labi nopelnīt,» secina Agita Šmitiņa.

Apritējis gads kopš pandēmijas sākuma. Kā jaunieši šobrīd jūtas?

Pēdējā gada novērojumi liecina, ka jauniešos ir pieaugušas nenosakāmas bažas, psiholoģisks nogurums un pārslodze. Skolēni ļoti gaida to brīdi, kad varēs atgriezties skolas telpās.

Tuvojas izlaidumu laiks. Kā jaunietim saprast, kurā augstskolā studēt?

Nenāks par skādi izpētīt augst­skolas – to mājaslapas, runāt ar studentiem, pasniedzējiem, apmeklēt Ēnu dienas vai Atvērto durvju dienas. Ir jāsaprot, kas piesaista pie konkrētas augstskolas – tā ir studiju programma, vide vai varbūt pilsēta?

Apkopojot var teikt: lai pieņemtu lēmumu, jaunietim jāizprot savas intereses, mērķi, spējas. Jāizzina profesijas un augstskolas, kā arī rūpīgi jāizanalizē lēmums. Vēl jāatceras, ka neviens lēmums nav neatgriezenisks, pat tad, ja tas pieņemts impulsīvi un nejauši.

AGITA ŠMITIŅA. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru