Spēles ar valodu Valmieras bibliotēkā

- 20.Septembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

14. septembrī dienas pirmajā pusē dzeja bija devusies paviesoties Valmieras skolās, pansionātos un muzejā, bet pievakarē dzejas cienītājus aicināja Valmieras integrētajā bibliotēkā uz Autoru vakaru, kur vaigā varēja redzēt dzejniekus Tamāru Skrīnu, Dainu Sirmo, Aivaru Ustupu, Agritu Grīnvaldi un Jāni Rokpelni.

Ne tikai satikt, bet paklausīties viņu dzeju autoru lasījumā. Kad vēl tas tā būtu iespējams? Šo izdevību izmantoja krietns pulks klausītāju, starp kuriem liela daļa bija jaunieši. 

Patiesībā pie autoriem būtu bijis jāpieskaita vēl viens – mākslīgais intelekts, kam  Valmieras bibliotēkā noteikti bija debija. To palīdzēja atskaņot vakara vadītājs – Valmieras drāmas teātra aktieris Rūdis Bīviņš. Neko jau daudz, tik vien kā no cilvēces uzkrāto vārdu krājuma latviešu valodā tas bija sakombinējis vārdu virtenes par katru dzejnieku, un daži viesi to atzina par visai precīzu. Tas, protams, vairāk kā joks un rotaļāšanās ar vārdu nejaušajām kombinācijām. Īstā un dzīvā dzeja skanēja no autoriem – emocionāli un dažbrīd pat ļoti.

DZEJAS AUTORVAKARS Valmieras integrētajā bibliotēkā ar īpašu pievienoto vērtību – pašu autoru dzejas lasījumiem. Alinas Pūces foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru