Stipri vietējs

- 4.Novembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Viņā ir krietna daļa ideālisma un ticības tai Latvijai, par kuru cēlāmies, kuru gribējām un zinājām, kādai tai jābūt. Tās dēļ viņš ir strādājis un nav pārstājis mīlēt – cilvēkus, savu dzimto novadu, kam atdots viss darba mūžs. Ne tik vieglajā ceļā nav pazaudējis humora izjūtu un romantiķa garu, ko savaldzinājusi Latvijas daba un lauki.

Tāds ir VITAUTS STAŅA – Valmierai un visai tās plašajai apkārtnei nozīmīgs cilvēks, kurš savas prasmes un centienus veltījis sabiedrībai, strādājot Bērzaines, Kocēnu pašvaldībā, Valmieras rajona padomē un Saeimā.  Kad jautāju, kā varētu īsi raksturot – kas viņš ir un no kurienes, Vitauts bez domāšanas un ar stingru uzsvaru atbildēja: «Stipri vietējs.» Par to arī mūsu saruna.

Esmu dzimis Valmierā un vietā, kur vienu brīdi bija mūzikas skola, bet dziedāt neesmu iemācījies nemaz. Dziedāšanas skolotājs teica, lai es pārāk daudz un augstu nedziedot. Tad dzīvoju Bērzainē un apmeklēju Jaunburtnieku astoņgadīgo skolu, tā šobrīd gan diemžēl ir slēgta. Tālāk mācījos Valmieras ģimnāzijā, tolaik – 11 komjauniešu vidusskolā. Skolas laiku atceros ar lielu patiku, jo skola bija laba un klases kolektīvs – ļoti labs. Tāpat visu skolas laiku patika sports. Biju labs distanču slēpotājs kā Bērzainē, tā Jaunburtniekos un Varoņskolā, un mēs savulaik slēpošanā ieguvām Liesmas kausu. Tas bija liels prieks un gods. Sporta skolā apmeklēju kalnu slēpošanas nodarbības un piekopu orientēšanās sportu. Tajā laikā šajā sporta veidā biju viens no labākajiem.

VITAUTS STAŅA (sēž centrā) foto biedrības «Valmieras atspulgs» izstādes atklāšanā Valmieras Kultūras centrā. Foto no V. Staņas personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru