Streiks būs vai nebūs?

- 19.Aprīlis, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Apbrīnojama prasme valdībai un nozari pārstāvošajai ministrijai turēt nozarē strādājošos un tūkstošiem Latvijas ģimeņu šāviena attālumā.

Būs vai nebūs izglītības darbinieku streiks un protesta akcija? Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatsakās no nodoma streikot, bet valdība lēmumu par pedagogu algu celšanu sola piektdien.

«Mūsu skola piedalās streikā, ja tas tiešām notiks, šajās dienās mācību process skolā nenotiks,» šādas un līdzīgas īsziņas saņem skolēnu vecāki visā Latvijā. Pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji raksta iejūtīgāk, izprotot ģimeņu rūpestus: «Vairums iestādes pedagogu un tehnisko darbinieku ir izteikuši savu gatavību piedalīties LIZDA organizētajā streikā no 24. līdz 26. aprīlim, tas nozīmē, ka darbinieki savus tiešos darba pienākumus šajās dienās neveiks, iestāde būs slēgta un bērni netiks pieņemti. Ceram, ka vienošanās starp LIZDU un valdību tiks panākta un streiks tiks atcelts.»

INGA VANAGA.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Laila - 19.Aprīlis, 2023 - 22:42

Ir jaastreiko, jo citu ce£u valdiiba nav apguvusi. Ar "pilnu kruuti" metusies iek$aa Izgliitiibas sisteemas likvidaacijaa. Par taam " lielajaam" pedagogu, kaa arii tehniskaa personala algaam, runaa gadiem, bet liidz maci'nam taa arii nav nonaakusi. Saprotu, ka no malas vieglaak ir komenteet, bet ar komentaariem vien nepietiek.
IR JAAIET IELAAS, IR JAASTREIKO, jo ar mutes dzesee$anu labuma( kaut pat minimaalaakaa) NEBUUS !!!

Mežinieks - 20.Aprīlis, 2023 - 08:57

Latvijā no IKP izglītībai tiek pieškirta nauda vairāk nekā vidēji Eiropā. Tad kur tā nauda paliek? Izskatās , ka mūsu valstī neviens nekontrolē budžeta naudas izlietojumu. Tas pats ir veselības aprūpes sistēmā un arī citur. Mistiskais darījums Aizsardzības ministrijā arī to pierāda. Vispirms ir jāsakārto sistēma , tad iznāks nauda arī algām.

Pievienot komentāru