Trešā vara kļūst varenāka

- 12.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Šī atziņa nupat gan tika uzskatāmāk ilustrēta pavisam nožēlojamā veidā: tieslietu ministrs skaļi sašuta, ka Augstākās tiesas priekšsēdētājs atļaujas publiski vērtēt svarīgus tieslietu procesus. 

It kā Jānim Bordānam nepietiktu ar Temīdas kalpu agrāk izteikto nosodījumu par tiesu varas politisku ietekmēšanu! Ministrs piedāvā Tieslietu padomei* tās šodienas sēdē nosodīt Augstākās tiesas priekšsēdētāja Aigara Strupiša kritiskos izteikumus par Aivara Lemberga krimināllietu un tiesneses tajā pasludināto spriedumu, kā arī par Bordāna lolojuma – Ekonomisko lietu tiesas – izveides gaitu. Viņaprāt, tā Strupišs apdraud tiesu varas autoritāti.

Diemžēl mūsu politiķos vienmēr ir bijusi pārāk spēcīga pārliecība, ka viņi var «savā» valstī izlemt par visu un visiem. Gadījuma veiksmes apreibinātos valstsvaras «īpašniekos» šī apziņa ir nevaldāmi atklāta. Piesardzīgāki un gudrāki cenšas valdīt savu lielummāniju. Viņi apzinās, ka šāds nedemokrātisks «orbānisms» ātri tiks pamanīts Briselē, kas aptrakušiem austrumrobežas sīkaļām sados pa nagiem. Arī tautai – lai cik to uzskata par padevīgu un stingro roku gaidošu – tāda uzvedība ātri apriebjas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru