Uzticības deficīts
Kā liecina aģentūras Latvijas fakti svaigākais pētījums, februārī populārākais politiskais spēks bijusi partija Saskaņa ar 18,1 % respondentu atbalstu, bet otrajā, trešajā un ceturtajā vietā aptaujātie ierindojuši attiecīgi Zaļo un Zemnieku savienību (12,7 %), Vienotību (9,8 %) un Nacionālo apvienību (7,7 %). Par Latvijas Reģionu apvienību balsotu 3,6%, par No sirds Latvijai — 3,4 % vēlētāju, savukārt 26,5 % aptaujāto nebija izlēmuši, par ko balsot, un 15,3 % apņēmušies vēlēšanās nepiedalīties.
Kaut arī matemātiski varas partiju koalīcija vēl saglabā pārsvaru, nosauktie skaitļi tai nepavisam nav glaimojoši, jo izrādījies, ka pat biļešu cenas kāpums galvaspilsētas sabiedriskajā transportā nav spējis jūtami iedragāt saskaņiešu reitingu, kuru tikai uz augšu cels partijas līdera Nila Ušakova došanās uz piektdienas naktī nošautā Krievijas valdības opozīcijas līdera Borisa Ņemcova bērēm.
Dažos mēnešos kopš 12. Saeimas vēlēšanām visievērojamāko kritumu piedzīvojusi Vienotība (no 21,87%) un Nacionālā apvienība (no 16,61%) — Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces partijas. Abas cienījamās kundzes gan nebūs galvenās vainīgās pie tik katastrofāla iedzīvotāju uzticības krituma, taču savu daļu kritikas arī viņas pelnījušas. Ir jau simpātiska Saeimas priekšsēdētājas īpašība saukt lietas īstajos vārdos, tomēr der atcerēties, ka spriešanās par ieročiem un kariem dāmām reizēm pieklājas izmantot iespēju paklusēt, savukārt premjere, šķiet, pārāk aizrāvusies ar Eiropas Savienības prezidēšanu, bet savas valsts vadīšanu, kā, piemēram, Latgales apmeklējumu, atstājot otrajā plānā.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv