Valmiera sadraudzējusies ar Čerkasiem

- 26.Jūlijs, 2022
Sadarbības projekts
Laikrakstā

Aizvadītajā piektdienā tika parakstīts turpmākas sadarbības līgums starp Valmieras pilsētu un Čerkasu pilsētu Ukrainā.

Iepriekš Valmierai sadraudzības pilsētas Ukrainā nebija. Šīs sadraudzības asni ir dzīti smeldzīgā augsnē, jo lielāka interese par draudzēšanos abām pilsētām radās kara laikā. Pirmie Ukrainas kara bēgļi pie mums bija bērni no Čerkasiem – jaunie basketbolisti, kas tika nogādāti drošībā marta sākumā. 

«Ukrainā ir karš, un Krievija tur dara šausmīgas lietas, tas pat vairs nav karš, tas ir dziļi traģiski. Valmieras novads jau no pirmajām kara dienām ir centies sniegt atbalstu Ukrainai, kara bēgļiem: uzņēmām ukraiņu cilvēkus, sūtījām palīdzību uz Ukrainu. To esam darījuši un darīsim arī tālāk. Mēs esam labi draugi, un nonākam līdz tam, ka gribam slēgt sadarbības līgumu ar Čerkasiem. Pirmie bēgļu bērni, kas ieradās Valmierā, bija no Čerkasiem, un man liekas, ka tas ir tā zīmīgi un svarīgi,» līgumu parakstot, sacīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Līgums paredz abu pilsētu vēlmi nostiprināt jau esošās draudzīgās attiecības, kā arī tas tiek slēgts, lai attīstītu un stiprinātu ilgtermiņa ekonomiskās, zinātnes un tehnikas, kultūras attiecības, veidotu savstarpējo sapratni starp divu pilsētu iedzīvotājiem.

TIKŠANĀS ar līgumu un dāvanām. Čerkasu pilsētas mēra vietniece Anastasija Čubina (no kreisās) svinīgajā brīdī dāvināja tradicionālos izšuvumus, pārsteidzot Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektori Oksanu Kiriļuku. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru