Valmierai atkal sagrāve Tamperē

- 5.Februāris, 2015

Būsim reāli, arī šosezon BBL čempionāts mūsu basketbolistiem finišēs jau pirmajā play off kārtā. Pērn tas bija pārsteigums, jo pirmajā mačā savā laukumā Valmiera bija iekrājusi lielu punktu pārsvaru, ko atbildes mačā izsēja jau pirmajā puslaikā, turpretī šogad viss būs tikai loģiski. Pēc pagalam nevarīgi nospēlētas pirmās sērijas spēles Tamperē, zaudējot ar 34 punktu starpību, uzvara ar 35 punktu pārsvaru savā laukumā VOC jau būtu astotais pasaules brīnums...

Pyrinto - Valmiera 107:73 (27:13, 29:13, 24:24, 27:21)

Pirmo BBL čempionāta posmu mūsējie aizvadīja ļoti pārliecinoši, savācot teju maksimāli iespējamo — 10 panākumus 12 spēlēs. Un saņēma pretī astotdaļfinālā nosacīti vājāku pretinieku — Somijas čempionus no Tamperes Pyrinto, kuri savā grupā uzvaras un zaudējumus 10 mačos bija dalījuši uz pusēm. Tiesa, mūsējiem par somiem nebija tās labākās atmiņas, jo pērn pirmajā BBL čempionāta kārtā tika piedzīvota laikam smagākā sakāve visā komandas vēsturē, piedaloties BBL, — 52:106. Šosezon Valmieras formās jau citi spēlētāji, cits galvenais treneris, taču atrādīšanās Tamperē mūsu komandai atkal sanāca tikpat bezcerīga, lai neteiktu nožēlojama...

Paradoksāli, taču pirmo grozu spēlē guva Dārgais, vienīgo reizi izvirzot ciemiņus vadībā ar 2:0. Pēc tam jau viss notika kā murgos: 2:12, 7:12, 7:17, 9:22, 13:27, 15:30, 19:39, 22:44, 26:54, puslaikā jaņi ar 28:56... Trešajā ceturtdaļā viesu aizsardzība bija tikpat caura kā visā pirmajā puslaikā, taču vismaz pašiem parādījās kaut kāda veiksme uzbrukumā, kur pavisam negaidīti atvērās Vītols (divpunktnieki 2/2, trejači 4/5), toties garām mest ar apskaužamu pašpārliecinātību turpināja Hērts (mačā divpunktu metieni 1/12).