Valmierai/ORDO piektā uzvara LBL

- 27.Oktobris, 2015

Pirms sestdienas mača ar LU studentiem, kuri pagaidām Aldaris LBL čempionātā bez uzvarām, iespējams, vairums skatītāju rēķināja, cik punktus otrajā simtā gūs mājinieki un vai viesiem ļaus iemest vairāk par 50... Nekas tamlīdzīgs nesanāca, jo izskatījās, ka vairums mūsu basketbolistu domās jau svētīja svētvakaru, kamēr studenti bija gatavi kapāties par visiem 100%. To lieliski parādīja notikumi laukumā vismaz 35 minūšu garumā!

Valmiera/ORDO – LU 80:65 (27:11, 10:23, 25:21, 18:10)

Mājiniekiem treneri atstāj malā Laksu, arī Iļjins laukumā parādās vien dažas minūtes. Studentu sastāvā vēl nesen Valmierā spēlējušais Jānis Engers, kurš gan sestdien īsti laukumā sevi neatrod, un neilgu laiku mūsu komandā pabijušais Edgars Lasenbergs, kurš izrādās viens no LU līderiem šajā mačā.

Sākuši ar Čižauska un Jonāta trejačiem, mūsējie panāk 12:2 un... sabremzējas! Pielaiduši aktīvi spēlējošos studentus līdz 22:8, valmierieši (Gabrāns) trāpa vēl vienu tālmetienu (25:8), bet uz Eiduka trejaci atbild Rozītis, liekot punktu pirmajām 10 minūtēm — bezierumu pārsvars mājiniekiem 27:11.

Jaunekļi no LU pret vīriem nemeklē piedzīvojumus soda laukumā, toties precīzi met no tālienes. Kad grozā pēc kārtas 3 trejači (Eiduks 2, Krūmiņš), mājinieku pārsvars vairs tikai 33:22. Valmieriešiem viena paviršība pēc otras, un rezultāts neizpaliek — pēc Lasenberga un Večena tālmetieniem pirmā puslaika pēdējā minūtē vairs tikai plus 1 pie 35:34. Atlikušajā laikā Gabrāns un Jonāts trāpa tikai pa 1 soda metienam, bet Čižausks aizmet garām abus... Pēc 20 minūtēm vien necils 37:34, laikam simtnieks šodien valmieriešiem nebūs. Puslaikā viesi trāpījuši 9, mājinieki 3 tālmetienus.

LABĀKAIS! Mūsu komandas 6. numurs Ervīns Jonāts aizvadītajās Valmieras/ORDO spēlēs bijis pats redzamākais vīrs laukumā i darbos, i statistikā. Edgara Vaivada foto