Valmieras tehnikumā top derīgas lietas

- 29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas JA Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sadarbībā ar Swedbank organizētais skolēnu mācību uzņēmumu konkurss, kurā starp 20 vidusskolu grupas finālistiem bija izvirzīti divi Valmieras tehnikuma projekti – tehnoloģiski izstrādāta Braila raksta tāfelīte Blind ABC un Spoonable – produkts, kas atvieglos ēšanu cilvēkiem ar trīcošām rokām – Parkinsona slimniekiem. Šī ierīce konkursā ieguva 2. vietu aiz Madonas Valsts ģimnāzijā tapušā Re-Grain, kas ražo ēdamus traukus.

«Pagājušajā vasarā es biju sabiedriskās ēdināšanas vietā un redzēju, ka cilvēkam ir grūtības paēst, jo trīc rokas,» par idejas dzimšanu stāsta Jete. Pēc tam viņa sākusi interesēties par iespējamiem risinājumiem cilvēkiem ar šādu problēmu. Skolotājas Ilze Kobiaka un Agita Šamšele iepazīstinājušas jauniešus ar skolēnu mācību uzņēmumu projektu. Problēma, ko risināt, bijusi atrasta, un darbi varējuši sākties. Ap to pašu laiku Niks uzrakstījis Jetei, ka vēlas piedalīties šajā konkursā, un Jetei ideja jau bijusi rokā. Sākusies komandas komplektēšana. Skolotāja Ilze Kobiaka piedāvājusi komandā ņemt Mareku un šai grupai pievienojusi arī Izabellu, kurai jau bijusi iepriekšēja pieredze skolēnu mācību uzņēmuma izstrādē. 

Jaunieši savu komandu sauc par ģimeni. «Mēs satiekamies, pakašķējamies kā ģimene, atkal draudzējamies, mīlam cits citu un visi kopā ejam uz kopīgu mērķi. Saprotam otru, palīdzam  cits citam arī jautājumos ārpus projekta,» komandas garu raksturo Jete. 

SPOONABLE komanda: no kreisās – Izabella Īva Jansone, viņas māsa Jete Jozefīne Jansone, Niks Matīss Elksniņš un Mareks Baumanis. Foto no Spoonable arhīviem, izmantošana saskaņota


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru