Valmierieši saimnieko savā trasē

10.Septembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē starptautiskais BMX atgriezās jaunuzceltajā Māra Štromberga vārdā nodēvētajā trasē Valmierā, kur vietējam klubam «MŠA/VBSS-Valmieras puikas» bija uzticēta Baltijas jūras kausa 3. posma rīkošana. Šis sporta notikums piesaistīja dalībniekus no septiņām valstīm, un spēcīgā konkurencē mājinieki spēja izcelties un gūt atzīstamus rezultātus.

«BMX Baltic Sea Cup» organizators, «MŠA/VBSS-Valmieras puikas» treneris Ivo Lakučs:

«Šovasar galvenais uzdevums, protams, bija Eiropas BMX čempionāta uzņemšana Valmierā, un mums tas izdevās. Parādījām visai Eiropai, ka mēs varam noorganizēt tik augstas klases sacensības pilsētā, kuru vairums no atbraukušajiem ārzemju sportistiem iepriekš pat dzirdējuši nebija. Lai cik piesardzīgi sākumā bija citu valstu pārstāvji un savā ziņā arī UEC, beigu beigās spējām dot viņiem kvalitatīvas sacensības un ļoti pozitīvu pieredzi. Taču tas ir tikai pirmais solis, lai iezīmētu Valmieru Eiropas BMX kartē. Strādāsim, lai tuvākajā nākotnē te notiktu ne tikai «BMX Baltic Sea Cup» līmeņa, bet atkal vismaz visas Eiropas mēroga sacensības.»

Aizvadīto sacensību 3. posms mājniekiem bija veiksmīgs ne tikai organizatoriskā, bet arī sportiskā ziņā. Kopumā desmit braucēji no «MŠA/VBSS-Valmieras puikas» iekļuva starp finālistiem, un puse no viņiem spēja izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Uzvaru B9 grupā guva Patriks Krauklis, bet viņa brālis Markuss B12 konkurencē finišēja otrais. Ar otro vietu atzīmējās arī juniors Rinalds Jānis Kārkliņš, kuram vienīgo konkurenci apvienotajā junioru un elites grupā sastādīja olimpisko spēļu dalībnieks, titulētais Edžus Treimanis. Viņš arī guva uzvaras visos četros braucienos. Savukārt Jānis Bindže un Elza Kauce kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena attiecīgi B10 un G9-10 grupā. Viena soļa attālumā no godalgoto trijnieka šoreiz palika Metjū Filips Mirks (B7) un Mārtiņš Dombrovskis (B11), kuri lielajā finālā izcīnīja ceturto vietu. Vēl jāatzīmē Tīnas Štefenbergas 6. vieta G7-8 grupā, kurai šis ir liels panākums savā pirmajā BMX sezonā. Tikmēr krūzeru klasē, startējot ar pieredzes bagātākiem sportistiem, piekto vietu ieguva Rainers Bindže, bet kluba biedrs Reds Rudiņš – sesto.

Šogad Baltijas jūras kausa izcīņa notiek četru posmu sērijā, un tam noslēdzošais posms paredzēts 21. septembrī Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Savukārt «MŠA/VBSS-Valmieras puikas» nacionālo sacensību ciklu noslēgs šosestdien Rīgā, kur notiks «SMSCredit.lv» BMX čempionāta noslēdzošais starts, noskaidrojot ne tikai posma uzvarētājus, bet arī labākos sezonas kopvērtējumā.

«BMX Baltic Sea Cup» 3. posma sacensības notika Valmierā, Māra Štromberga vārdā nodēvētajā trasē.

Komentāri
Pievienot komentāru