Vēlme būt par dīdžeju

- 6.Augusts, 2021
Viesis
Laikrakstā

 

Valmierietis OSKARS GAILUMS jau vairāk nekā 16 gadus darbojas mūzikas industrijā – viņš ir dīdžejs un pasākumu organizators. Agrāk bijis pazīstams ar skatuves vārdu DJ Spirit, šobrīd ir zināms kā OuGee. Oskars sarunā atzīst, ka ir neatkarīgs – ir pašam sava aparatūra un studija, kas dod iespēju muzicēt, organizēt pasākumus, veidot dažādus projektus, neuztraucoties par īres maksām gan telpām, gan aparatūrai.

Pirmie soļi mūzikā

Es augu tajā laikā, kad sāka parādīties spēļu konsoles, atceros, ka bija tāds Playstation1, kuru nevarēja dabūt kurš katrs, bet kaut kādā veidā man paveicās, un vecāki man to dabūja. Brālis bija man nopircis spēli – Music generator (mūzikas ģenerators – tulk.). Tā bija pirmā reize, kad sastapos ar savā ziņā mūzikas veidošanu, atceros, ka tur bija dažādas skaņas, kuras man patika. Protams, neko profesionālu tur neizveidoju, bet doma kā tāda palika galvā. Man tajā laikā bija 10, varbūt 11 gadi.

Kādu laiku bija klusums mūzikas ziņā, bet tad parādījās dažādas radio stacijas, kuras varēja klausīties internetā, izmantojot Winamp programmu. Windows media player vairāk kārās, tas man nepatika. Tas bija tajā laikā, kad parādījās datorspēle – counter-strike. Un es to spēli nevarēju paspēlēt bez mūzikas fonā – man prasīja, kā tas vispār esot iespējams, jo nedzird taču pretinieku. Tomēr es dzirdēju gan to, gan to – vēlāk sapratu, ka tā ir muzikālā dzirde, kas man palīdzēja to darīt. Tā kā counter-strike es spēlēju daudz, tas pats bija arī ar online radio klausīšanos. Pēc kāda laika mani sāka interesēt no tehniskā viedokļa – kā var izveidot savu radio? Kas tas ir, kādas naudas tur apgrozās? Es vispār biju iedomājies, ka stabi jāliek zemē, bet realitāte bija daudz vienkāršāka – bija jāprogrammē, un to es arī izdarīju. Atskaņoju dziesmas savā radio, kuras lejupielādēju DC++. Tā arī palēnām sāku kolekcionēt mūziku.

Es ikdienā ļoti daudz klausījos mūziku austiņās. Tie bija procentuāli pat 80% no dienas. Smieklīgi, bet es pat ar meiteni tajā laikā izšķīros, jo viņa mani nolika izvēles priekšā – viņa vai mūzika.

OSKARS GAILUMS izbauda mūziku. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru