ZAAO skābbarības plēvju vākums

- 14.Augusts, 2015
Tūrisms un daba
Laikrakstā

SIA «ZAAO» (ZAAO) pavasarī un vasarā bez maksas no zemnieku saimniecībām un individuāliem saimniekiem savāca pagājušajā sezonā skābbarības sagatavošanā izmantotās plēves. Šogad savāktais daudzums ar skābbarības ruļļu plēvēm, skābbarības bedru pārklājamajām plēvēm, polipropilēna minerālmēslu BIG-BAG maisiem, plastmasas kannām un mucām ir daudzkārt lielāks nekā citus gadus.

Kopā pavasarī un vasarā  savākts 2025 m3 iepriekšminētā iepakojuma, kas ir par 36% vairāk nekā pērn un par 92% vairāk, kā tika savākts 2012. gadā, kad šāds pakalpojums tika uzsākts. Arī klientu skaita pieaugums minētajam pakalpojumam ir ievērojams — no 20 klientiem 2012. gadā līdz 302 klientiem šogad. ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja GINTA GAILUMA: «Gan apkalpoto klientu daudzums, gan savāktais materiāla apjoms liek domāt, ka kopīgi ar lauku saimniekiem ir izdevies mazināt videi nodarīto kaitējumu, kas rodas, dedzinot vai aprokot minētos materiālus. ZAAO atgādina — plēves, kā jebkurus citus ķīmiskus atkritumus, dedzināt nedrīkst!

NODERĒS VĒLREIZ. Krietna apjoma izlietoto plēvju vākums drīz pārtaps granulās, no kurām varēs darināt jaunus materiālus. Zanes Leimanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru