Zinātne aicina, rāda, iesaista

- 5.Oktobris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

30. septembrī Vidzemes Augstskola aicināja ikvienu interesentu «Zinātnieku naktī» klātienē vērot vai piedalīties eksperimentos, skatīties šovus un diskutēt ar zinātniekiem un pētniekiem.

«Zinātnieku nakts» septembra pēdējā piektdienā notiek vienlaikus visā Eiropā un šogad jau septiņpadsmito gadu, populārzinātniskā veidā iepazīstinot ar dažādām zinātnes nozarēm, inovatīvām metodēm un tehnoloģijām, kas pieejamas gan industrijai, gan ikvienam cilvēkam. Vārdu sakot, varēja uzzināt, kādus jaunus izdomas apvāršņus var sasniegt, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kā arī ar vienu kāju pabūt nākotnē, jo zinātnieku centieni uz to vērsti, lai cilvēkiem dzīve būtu aizvien labāka, ērtāka un zemeslodei draudzīgāka, pie reizes saglabājot visu kopīgajā redzeslokā vēsturiski noieto attīstības ceļu. Vidzemes Augstskola demonstrēšanai bija sagatavojusi deviņus ļoti atšķirīgus projektus, kas varēja ieinteresēt gan bērnus, gan jauniešus un pieaugušos. Jau drīz pēc izsludinātā sākuma visas šim pasākumam atvēlētās telpas bija pilnas zinātkāriem cilvēkiem.

«Pagājušajā gadā Zinātnieku nakts notika virtuāli, šogad varējām to organizēt telpās. Par apmeklētību bija nedaudz satraukums, jo kovidgadi ir mainījuši cilvēku paradumus,» saka zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java. «Cik esmu bijis uz koncertiem, teātri, konferencēm, apmeklētība ir vājāka, tāpēc prieks, ka ir tik liela cilvēku ieinteresētība. Šis pasākums vērsts uz sabiedrību zinātpratības nolūkos. Lai radītu izpratni, viss sarežģītais izstāstīts populārzinātniskā valodā. Viss, kas te aplūkojams, ir tas, pie kā pētnieki strādā šobrīd, bet aktivitātes ir pielāgotas tieši šim vakaram, lai ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un visiem, kas nāk, ir saprotams, ko mēs šeit darām.»

«ZINĀTNIEKU NAKTS» pasākumi vēl tikko sākušies. Martas Deņīsovas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru