Agita Lapsa

Valmierā skan disko

1.Decembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

22. novembrī Valmieras Integrētā bibliotēka savā sešpadsmitajā dzimšanas dienā, kā ik gadu, aicināja valmieriešus uz kopīgu svētku svinēšanu – šoreiz diskotēkas noskaņā.

Vai tev ir stāsts par savu vārdu un uzvārdu?

11.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

3. janvārī Rūjienas tautskolā uz stāstiem pulcējās Rūjienas aktīvās seniores, tā sākot darbīgu jauno gadu un atklājot LIVIND starptautiska pilotprojekta «Identitātes ainava: vārdu un uzvārdu stāsti kā daļa no kopienas kultūrtelpas» aktivitātes Valmieras novadā.

Sapņu tilts

25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Bibliotēkas novadpētnieka darbā viens no galvenajiem uzdevumiem ir apzināt un apkopot informācijas avotus, kuri sniedz ziņas par novadu visplašākajā nozīmē. Tam noteikti palīdz plašs redzesloks un novada vēstures pārzināšana, bet reizēm savu lomu nospēlē negaidīta apstākļu sakritība, intuīcija un veiksme. 

Stāsti un stāstnieki Burtniekos

20.Augusts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Lūkojoties uz Vidzemes stāstnieku veikumu šajā vasarā, par spilgtāko un nozīmīgāko notikumu  jāatzīst Burtnieku Divdienis – biedrības TKIC KasTe un Vidzemes stāstnieku kopīgi rīkotā stāstu un stāstītprasmes attīstīšanas darbnīca skolēniem un pedagogiem Burtniekos.

...un stāstnieks pa vidu

29.Augusts, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

No maija līdz decembrim Valmierā, Naukšēnos, Ēvelē un Drabešos Vidzemes stāstnieku kopa īsteno projektu “Papīra teātris KAMIŠIBAI jeb skolēni  bērniem un stāstnieks pa vidu”.

Pārdomas par Miera dārzu

30.Maijs, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Nekad nesaki nekad, mēdz teikt dzīves pieredzējuši cilvēki, gribēdami iekarsušam solījuma devējam saglabāt atkāpšanās ceļu. Ir kaut kas komisks šajā atziņā, un pašai to nākas atzīt, kad runa ir par kapiem.

Kā, manuprāt, Valmierai pietrūkst

31.Janvāris, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

PILSĒTA ir liela, un pašvaldība daudz dara, lai sakārtotu saimniecību, infrastruktūru, nodrošinātu pakalpojumus, lai viss darbotos kā pulkstenis. Sakārtota vide vairo labsajūtu un rada vēlēšanos uzkavēties, tātad te ir labi dzīvot.

Rotaļas ar DURVĪM

18.Maijs, 2016
Valmierietis
Laikrakstā

Šogad Muzeju nakts tēma ir DURVIS.

Nevienam priekšmetam nepiemīt vērtība pati par sevi. Tā jēga atklājas kā funkcija vai darbība, kas kalpo noteiktām norisēm, kādai ESMEI.

Stāstnieki Olermuižā

6.Aprīlis, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Akcijā «Satiec savu meistaru» dažādu amatu un prasmju zinātāji Latvijā ikvienu aicināja vērot, klausīties un darboties. Oleru muižā uz savu meistardarbnīcu sabrauca Vidzemes stāstnieku kopa un tās atbalstītāji no Valmieras, Cēsīm, Mazsalacas un Rūjienas novada, lai turpinātu sabiedrību iepazīstināt ar stāstniecības tradīciju, demonstrēt tās daudzveidīgās izpausmes.

Muzeju nakts Āraišos jeb vieta, kur stāstam mājas

25.Maijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Āraišu tūrisma objektos uzņēmēji šogad 16. maijā piedāvāja plašu Muzeju nakts pasākumu programmu un ielūdza baudīt lielisku apkārtnes ainavu caur stāstiem, mūziku un radošām nodarbēm. Arī Vidzemes stāstnieku skolas dalībnieki sanāca Drabešu muižas Amatu mājā, lai stāstītu pasakas, nostāstus, jautrus atgadījumus iz dzīves un mudinātu to darīt arī pārējos vakarētājus. Šim vakaram par vadmotīvu tika izvēlēti dzejnieces Aspazijas vārdi: «Ikdienā arī ir zelts, tikai atrodi!»