Ilona Fērmane, teksts un foto

Par vienu mīļu grāmatiņu vairāk

29.Septembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Vai jūs kaut ko nopietnu arī rakstāt?» reiz kāds esot jautājis bērnu grāmatu autoram Viktoram Jakobsonam, nekādā ziņā negribēdams ar to noniecināt līdzšinējo veikumu, tomēr tāds viedoklis nereti pasprūk ne vienam vien vārdos vai domās, jo šķiet, ka bērnu literatūra ir viegls un nenopietns žanrs.

«Imantas» koristi pārsteidz diriģentu Ilmāru Lāzo jubilejā (2)

9.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pērnā gada aprīlī, kad Valmieras Kultūras centra vīru koris «Imanta» ar vairākiem koncertiem svinēja savu 70 gadu jubileju, lai nu kuram, bet kora ilggadējam diriģentam un kormeistaram, dziesmu un apdaru autoram Ilmāram Lāzo bija rezervēta goda vieta skatītāju pirmajā rindā, taču dažādu iemeslu dēļ viņš ierasties nevarēja.

Gaujmalas stāstiņi

28.Jūlijs, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Otrais skats – Jānis viens pats

Katrs, kurš šajā pasaulē nodzīvojis pietiekami ilgi, nenoliegs, ka dzīve dažreiz ir līdzīga teātrim.

Dziedāt, runāt, draudzēties

7.Jūlijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tūristi no draudzīgās Halles

Pagājušajā vasarā, kad pie mums viesojās Valmieras sadraudzības pilsētas Halles koristi no Vācijas, mājup viņi devās labi atpūtušies un iepriecināti par viesmīlību.

Iekāpt vilcienā, nezinot, uz kurieni tas brauc

14.Jūnijs, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

IVETAI BUŅĶEI 7. jūnijs bija pēdējā darba diena. Rūjienā un tās apkārtnē Ivetu daudzus gadus pazīst kā lauksaimniecības konsultanti, piedevām ne kā biroja teorētiķi, bet arī praktiķi, kura prot strādāt dārzā, tīrumā, kūtī un zina katra nopelnītā centa sūrumu un cenu.

Atpakaļ Ziemassvētkos

13.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jūs neticēsit, bet ir iespējams brīnumainā veidā nokļūt gan atpakaļ Ziemassvētkos, gan Dziesmusvētkos, gan vienkārši svētkos, kurus rada kora mūzika un cilvēku pašaizliedzīga tautas tradīciju kopšana. Tieši tā tas notika nupat pagājušās nedēļas nogalē, 7. janvārī, Trikātas kultūras namā, kur tradicionālajā koru sadraudzības koncertā «Zvaigznēm līdzi» tikās seši kori no Valmieras, Limbažiem, Strenčiem, Smiltenes un mājinieki no Trikātas.

Dzimis ar Jēzu vienā dienā (1)

21.Oktobris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Uzaicinot uz sarunu un piesakoties apciemot Kocēnu kapu pārzini ROBERTU SLUCKI, jau telefonsarunā no viņa strāvo atsperīga enerģija, sirsnīga atvērtība un pretimnākšana.

Hobijs, kas kļuvis par specialitāti

7.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kādreiz televizoru remontdarbnīcas izskatījās pavisam citādi – ne tādas kā tagad Valmierā, Cēsu ielas baltu ķieģeļu divstāvu ēkā, kur darbnīcai ir lieli, gaiši logi un visai nelielajā telpā satilpst daudz televizoru, jo arī tie tagad ir pavisam citādi nekā agrāk.

Tos labos vārdus mums vajag šodien

2.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Bēru ceremoniju vadītājus tautas valodā joprojām dēvē par izvadītājiem, retāk – par apstāvētājiem, un viņu lielākais vairums ir tieši kultūras cilvēki, skolotāji.