Cilvēkam par sevi jādomā, sevi jāmīl

- 19.Februāris, 2015
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ārsts laukos. Tā ir mazliet cita daktera ikdiena. Braukšana mājas vizītēs nevis kilometru, divus, bet varbūt pat divdesmit kilometrus tālu. Visbiežāk lauku ārsts rūpējas ne tikai par pieaugušajiem, bet arī pašiem mazākajiem pacientiem. Taču daudz retāk šis ārsts ir arī speciālists. Mazsalacā uzrunājām ģimenes ārsti un ginekoloģi ANDU PLŪMI.

«Mēs varam palīdzēt, ieteikt, ko labāk darīt, izrakstīt zāļu receptes gandrīz vai katra traucējošā simptoma novēršanai, taču tas, kā vēlas kopumā justies brieduma gados un vecumdienās, ir katra cilvēka lēmums. Tas nozīmē, ka receptē fiziskas aktivitātes, vingrošana, mēģinājumi veselīgāk ēst jāieraksta jau jaunībā,» saka Anda Plūme. Dakteri par savu ģimenes ārsti izvēlējušies daudzi mazsalacieši, arī jaunās ģimenes, kurās aug bērni, un apkārtējo pagastu ļaudis. Viņa rūpējas par 1400 pacientiem un joprojām ir ginekoloģe vairāk nekā 100 sievietēm, kuras tieši Andu sauc par savu ārsti.

«Tā ir mana izvēle — būt gan ģimenes ārstei, gan ginekoloģei. Prieks, ka varu uzklausīt, palīdzēt. Sievietes, protams, var izvēlēties, kur apmeklēt ginekologu, un viņas tā arī dara, bet ir kundzes, kuras saka, ka ir labi, ja nav jābrauc pie ārsta uz pilsētu. Pērn novadā piedzima 24 bērniņi, dažas grūtnieces bija arī manā uzraudzībā,» sacīja Anda Plūme un piekrita tam, ka ārstu speciālistu novados palicis maz. Vairāk tie darbu turpina tajās mazpilsētās, kur vēsturiski darbojušās slimnīcas. Tāpēc ginekologi, ķirurgi, diagnostikas speciālisti vēl nav pametuši arī Rūjienu un Mazsalacu.

TRIJATĀ. Ārste Anda Plūme ar palīdzēm Ritu Janeviču un Santu Brokāni palīdz pacientiem Mazsalacas novadā, mudinot ne tikai ārstēties tad, kad nācies saslimt, bet dod padomus, kā labu pašsajūtu saglabāt līdz sirmam vecumam.

Anta Lūsas foto

Komentāri
Pievienot komentāru