Pie kritiskās virāžas

- 19.Janvāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Kopš tālajiem deviņdesmitajiem Latvijas bobsleja izlasē, vai nu starp stūmējiem, vai pilotiem, allaž bijis kāds no mūspuses raženajiem čaļiem, bet nu jau otro sezonu Pasaules kausa posmi norisinās bez mūsējiem, jo par sportista karjeras beigām paziņojis arī pēdējo gadu līderis Oskars Ķibermanis.

Par to, vai bobslejam un citiem t.s. renes sporta veidiem draud noriets, uz sarunu aicināju bijušo kalnu slēpotāju un bobslejistu, 1998. gada Nagano olimpisko spēļu dalībnieku RODŽERU LODZIŅU, kura uzskati visbiežāk krasi atšķiras no Latvijas sporta funkcionāru zīmētajām ainavām.

Kā tu raksturotu šībrīža situāciju renes sporta veidos?

Tēma ir ļoti plaša un, lai tajā iebrauktu, jārunā ļoti ilgi un par ļoti seniem laikiem. Mans viedoklis par šiem renes sporta veidiem – ka būtu pelnīti starptautiskā līmenī šos sporta veidus vispār izslēgt no olimpisko spēļu programmas. Pirmkārt jau, šie sporta veidi jebkuram olimpisko spēļu organizatoram ir kā kauls kaklā dēļ tā, ka ir jāuzceļ nenormāli dārgs objekts. Pēc šodienas mērauklām trases celšana varētu maksāt no 150 līdz 200 miljoniem, un ar šo objektu tālāk īsti nav ko darīt, jo redzam, kas notiek pēdējo olimpiāžu trasēs Korejā un Ķīnā. Pielietojuma tām nav, sacensības tajās īsti noorganizēt nevar ļoti daudzu iemeslu dēļ – trūkst valsts atbalsta vietējā līmenī, vājas ir vietējās federācijas, tātad nav normāla finansējuma. 

RODŽERS LODZIŅŠ. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
virāža - 22.Janvāris, 2024 - 09:34

Visskaistākā virāža ir kad ražens vīrs naktī ar augumu izsit kaimiņu vistu kūts durvis, lai aoklusinātu diedošo gaili.

Skolnieciņš - 23.Janvāris, 2024 - 11:08

In reply to by virāža

Kāda vitrāža? Cilvēk mīļais, kur tu pie sumpurņa rāvi te vitrāžu? Redz redakcija, tavu komentāru nedzēš. Bet redakcija jebkuru komentāru, kur tiek runāts par nejēdzīgu ierobežoto naudas resursu tērēšanu, izdzēš. Selektīvā cenzūra. Patiesi stulbus viedokļus nedzēš. Gudrus viedokļus momentāni 2 līdz 3 stundu laikā izdzēš.

virāžā - 23.Janvāris, 2024 - 14:18

Skolnieciņ, starp jēdzieniem virāža un vitrāža ir ļoti liela starpība. Jūsu viedoklis nu nekādi nav gudrs, bet liecina vien par muļķību.

Pievienot komentāru