Ķiksim divi zelti Pasaules čempionātā

- 1.Novembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis izcīnījis divas zelta medaļas Mančestrā notikušajā Pasaules masters (senioru) čempionātā.

Valmierietis, kurš ikdienā pārstāv «Evelo team», startēja V45 – 49 grupā. Pirmajā startā – 750 metru individuālā brauciena distancē – Ainārs savu braucienu veica līmenī, finišu sasniedzot pēc trasē pavadītajām 48,451 sekundēm. Tas deva pārliecinošu zelta medaļu. Tuvākais sekotājs Marsels Laurenzs no Vācijas sasniedza laiku 50,319 sekundes. Tikmēr trešā vieta Danielam Rikārdam no Austrālijas (50,498).

Pēc uzvaras solo braucienā valmierietis triumfēja arī savā kroņa disciplīnā – sprintā. Tradicionāli tas sākās ar kvalifikāciju – 200 metriem gaitā. Ainārs 18 dalībnieku lielajā konkurencē sasniedza labāko rezultātu – 10,425 sekundes. Tuvākais sekotājs Laurenzs sasniedza laiku 10,464 sekundes.

Sekoja pamatsacensības. Pirmajā kārtā Ķiksis pārspēja Francijas sportistu Teriju Forelu, pēc tam ceturtdaļfinālā bija pārāks par Jozefu Santanilello no ASV, bet pusfinālā divu braucienu summā uzvarēja austrāliešu trekistu Danielu Rikardu, kurš otrajā braucienā nefinišēja.

Lielajā finālā aizraujošā cīņā Ķiksis divos braucienos pārspēja Laurenzu, tādējādi kļūstot par sacensību uzvarētāju.

AINĀRS ĶIKSIS pēc uzvaras sprintā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru