Mana balss vajadzīga arī tava balss

- 11.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

PVN likmes samazināšana līdz 5 % Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem mūsu sadzīvē un iepirkumu ikdienā darbojas jau trešo gadu, un visas ar to saistītās puses vienprātīgi ir atzinušas, ka šis ilgi, nebūt ne viegli sabiedrības interesēs gatavotais un ieviestais pasākums ir devis lielu pienesumu gan lauksaimniekiem, vietējo augļu, dārzāju un ogu audzētājiem, gan arī patērētājiem. Aprēķini parāda, ka ar šo soli par 14 % ir pieaudzis svaigo augļu un dārzeņu patēriņš pārtikā, pie kam tie tagad ir lētāki un pircējiem pieejamāki nekā kaimiņos – Igaunijā un Lietuvā.

Sabiedrība no valdības jau labu laiku sagaida nākamo drosmīgo soli iedzīvotāju labklājības uzlabošanā, samazinot PVN likmi līdz 5% arī svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām un piena produktiem. Atceroties neskaitāmās diskusijas, aizbildināšanos ar valsts budžetam it kā nepiemērotāko laiku un vēl cita veida atrunas pirms vairāk nekā trim gadiem, kad valsts likumdevējam tika virzīts projekts par PVN likmes samazināšanu līdz 5 % Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem, sabiedrība šoreiz ir izlēmusi vairs nebūt pasīva novērotāja, bet gan aktīva procesa līdzdalībnieka lomā.

Lai nodrošinātu zemas cenas patērētājiem un izaugsmes iespējas vietējiem ražotājiem, «Maxima Latvija» kopā ar domubiedru organizācijām – Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi un biedrību «Zemnieku saeima» ir uzsākušas iedzīvotāju parakstu vākšanu portālā «Mana balss» iniciatīvai Samazinām PVN pārtikas produktiem. Tās mērķis ir rosināt izmaiņas likumdošanā, nosakot samazināto PVN likmi 5 % apmērā pārtikas produktiem – svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām un piena produktiem, saglabājot to arī kā līdz šim Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem.

Viens no iniciatīvas autoriem un virzītājiem «Maxima Latvija» korporatīvais vadītājs Jānis Vanags medijiem izplatītajā informācijā šā soļa nepieciešamību pamato: «Ik dienu mūsu veikalos visā Latvijā iepērkas ap 300 000 cilvēku, un no TOP 10 pirktākajiem produktiem aptuveni 70% sastāda tieši svaigā pārtika: gaļa, piens, augļi un dārzeņi, tādēļ, samazinot PVN, būtu iespēja samazināt ikdienas tēriņus par pārtiku, tādējādi veicinot arī vietējās produkcijas ražotāju izaugsmi. Valdības efektīvi to jau ir īstenojušas vairākās Eiropas Savienības valstīs, piemērojot zemāku PVN likmi pārtikas produktiem. Rezultātā tas silda ekonomiku, atbalsta ģimenes, sociāli mazaizsargātus iedzīvotājus, savukārt turīgākiem cilvēkiem ļauj savus tēriņus no pārtikas novirzīt citur. Priecē, ka kopā ar tādu nozīmīgu partneru līdzdalību kā «Zemnieku saeima» un LOSP varam uzsākt šāda projekta virzību visas Latvijas mērogā.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru