No četrgadīgiem «Dimantiņiem» līdz senioru deju kopai
Šonedēļ uz 2015./2016. gada sezonas pirmajiem mēģinājumiem sanāk Rūjienas novada kultūras nama sešpadsmit amatieru kolektīvu kuplā saime. Cik tā dažāda un kādas ir jaunās sezonas ieceres, par to saruna ar kultūras nama vadītāju ILZI LESKU.
Ilze, kā ir pēc skolā nostrādātiem trīsdesmit darba gadiem uzsākt pavisam ko citu — vadīt ne vairs pamatskolu, bet novada kultūras centru?
Jomas ir it kā sakritīgas, bet te valda pavisam cita kārtība, tradīcijas un gaisotne, tādēļ ieiet tajā un saprast daudzās vajadzības nebūt nav viegli. Lai arī vasarā jau piepalīdzēju pilsētas svētku organizēšanā, tomēr oficiāli jaunajā darbā esmu ar 1. septembri. Nu arī šeit tā man būs svētku diena. Domāju, ka pirmais darba gads tā arī paies — visu no jauna apgūstot, iepazīstot, uzklausot un izprotot. Liela nozīme ir tam, ka man ļoti daudz palīdz vadītājas vietniece Linda un pārējie darbinieki. Viņu pieredze un atbalsts šajā darbā man ir ļoti nepieciešams. Strādāt labā komandā ir patīkami un viegli. Ja vēl pēc gada būšu šeit, tad viss būs kārtībā.
Kuri ir Rūjienas ilggadējākie, populārākie un ar dalībniekiem kuplākie pašdarbības kolektīvi?
Dažādās skatēs, festivālos un svētkos Rūjienas vārdam pozitīvi skanēt arvien ir likuši pūtēju orķestris «Tālavas taurētājs» (vadītājs Gvido Brenčevs), jauktais koris «Ziemeļzeme» (vadītājs Jānis Misiņš), vidējās paaudzes deju kolektīvs «Luste» (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa), jauniešu deju kolektīvs «Denči» (vadītāja Ilze Lippe), dramatiskais kolektīvs «Vitrāža» (vadītājs Jānis Sirmulis).
«LUSTE». Rūjienas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs. Rūjienas kultūras nama publicitātes foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv