Tālākizglītojas sociālie darbinieki
Vairāk nekā 70 sociālā darba speciālistu no Vidzemes pilsētu un novadu pašvaldībām piedalījās seminārā Valmierā. Labklājības ministrijas pārstāvji skaidroja jaunās iespējas, kā nodrošināt valsts apmaksātu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu vardarbībā cietušām pieaugušām personām.
Nodibinājumā «Centrs «Valdardze»» katru gadu palīdz apmēram 300 klientiem, kas cietuši no vardarbības. Pārsvarā atbalsts nepieciešams bērniem, bet speciālisti zina, ka, izmantojot pašu izstrādātu projektu finansējumu, palīdzēts arī vairāk nekā 80 sievietēm. Bieži vien tās ir mammas, kas pavada bērnus uz rehabilitāciju. Bijuši gadījumi, kad palīdzību meklējušas sievietes, kurām nav bērnu, bet viņas apzinājušās, ka ir vardarbības upuri, un vēlējušās savu dzīvi mainīt.
Latvijā vairākus gadus pēta situāciju, cik augsti ir vardarbības riski ģimenēs, sabiedrībā. Diemžēl secināts, ka situācija ir sarežģīta. Arī pieaugušie, pārsvarā sievietes, cieš no fiziskās, seksuālās un emocionālās vardarbības, saņem vardarbības draudus.
MĀCA ATPAZĪT VARDARBĪBAS UPURUS. Lektore Nikola Dzina mudināja sociālos darbiniekus vardarbību traktēt plaši, atceroties, ka arī vardarbības draudi, emocionāla un ekonomiska iespaidošana sievieti var novest krīzē, kad vajadzīgs profesionāls sociālās rehabilitācijas pakalpojums.
Jāņa Līgata foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv