Huligānu sporta veids džentlmeņu izpildījumā
Šodien parunāsim par interesantu, taču plašākai publikai varbūt ne tik ļoti zināmu spēli kā regbijs. Tā pirmsākumi meklējami vecajā labajā Anglijā, konkrēti – pilsētā Ragbi. 19. gadsimta izskaņā regbijs sadalījās divās atsevišķās formās – regbijā 13 un regbijā 15, katrā no tām ir savi spēles noteikumi.
Savukārt olimpiskais regbijs ir šī sporta veida paveids ar 7 spēlētājiem katrā komandā. Daži galvenie regbija noteikumi: spēles laiks ir divreiz pa 40 minūtēm, spēlētāju uzdevums – ovālo bumbu piezemēt aiz laukuma gala līnijas, taču spēles laikā bumbu nedrīkst piespēlēt uz priekšu, tikai atpakaļ. Latvijā regbijs tiek spēlēts kopš 1960. gada.
Valmieras novads var būt lepns – mums ir pašiem savs regbija klubs Fēnikss, kas pagājušajā sezonā pirmoreiz izcīnīja medaļas – bronzu – Latvijas čempionātā. Vēl vairāk – no mūsu novada nāk Latvijas regbija izlases galvenais treneris KRISTAPS STAŅA. Viņš un viens no pērnā bronzas mača varoņiem ADRIANS LOVKINS, arī viņš starp valsts izlases kandidātiem, šodien ciemos Liesmā.
Nevarētu teikt, ka jūs abi esat baigie atlēti. Bet regbijs daudziem saistās ar iespaidīgu izmēru tēvočiem...
Kristaps: Regbisti ir dažāda auguma. Piemēram, mūsējais Salvis Stilbs dzīvo un regbiju spēlē Norvēģijā. Viņa augums ir metrs septiņdesmit ar... Manuprāt, viņš izmēros bija mūsu komandā mazākais. Salvis ir ātrs, un ātruma īpašības, arī eksplozīvās īpašības regbijā ir ļoti no svara. Protams, vajag arī kādu, kas ir druknāks, lielāks, kurš var nedaudz izsist līniju, arī pievilkt aizsargus. Nu, kaut kā tā...
REGBIJA DŽENTLMEŅI. Latvijas regbija izlases un kluba Fēnikss galvenais treneris Kristaps Staņa (no kreisās) un viens no Fēniksa līderiem Adrians Lovkins.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv