Ardievas Repatriācijas likumam
Publiskajā telpā nekādu īpašu rezonansi nav izraisījuši valdības plāni no nākamā gada atcelt likuma normu, kas ļāva lībiešu un latviešu pēctečiem, kuri ir trešo valstu pilsoņi, iegūt Latvijā repatrianta statusu.
Repatriācijas likums, kas paredzēja šo iespēju, savukārt pārstās darboties 2028. gada 1. jūlijā – tik ilgs termiņš tiek skaidrots ar nepieciešamību pabeigt visas tiesvedības, saistītas ar repatrianta statusa piešķiršanu vai nepiešķiršanu.
Repatriācijas likums, jāatgādina, paredz (pagaidām), ka šādi cilvēki un viņu ģimenes locekļi pēc atbilstīga iesnieguma uzrakstīšanas saņem pastāvīgās uzturēšanās Latvijā atļaujas, kā arī visas sociālās garantijas, pie tam no viņiem netiek prasītas nedz valsts valodas zināšanas, nedz arī apliecinājums, ka šie cilvēki tiešām pastāvīgi vai vismaz pamatā dzīvo Latvijā. Minētais likums nav unikāls, līdzīgi likumi pastāv virknē pasaules valstu (zināmākie piemēri ir Izraēla vai Vācija). Necik pārmērīga repatriantu straume Latvijas gadījumā gan nav, tomēr iespējas atgriezties senču dzimtenē gribētājiem ir nodrošinātas.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv
Vai tiešām tik bieži publicētajam Sedlenieka kumgam kaut kas nopietnāks, vismaz pāris simtus Valmieras novada cilvēkus arī satraucošs nav skaidrojams un sakāms, ka vien pāris desmitus cilvēkus skarošs kaut kāds tur repatriācijas likums tik satraucošā un garā, daudziem tāpat nesaprotamā klārējumā jāsakaidri. Vismaz interesantāk būtu arī Liesmā lasīt dažādo rakstītāju un politiķu zīlējumus kaut vai kafijas biezumos par to, kurš būs Latvijas nākamais preziedents. Pēc tam vismaz varēsim arī vērtēt, kurš no Liesmā rakstošajiem žurnālistiem ir bijis gudrāks un tālredzīgāks. Rakstiet taču par to, par ko šobrīd cilvēki pat tirgū runā! Bet vai jūs arī maz zinat, par ko šodien un aizvakar tirgū runāja?
Par repratiantiem varēja mazliet plasāk ,cik tad pieteikušies ,kādu piemēru ,varbūt tādi ir arī Valmieras novadā u.t.t.