Slimnīca laukos vajadzīga

- 26.Janvāris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Dzirdot, ka Latvija piedzīvo vienu, otru un trešo veiksmes stāstu, sabiedrība mēdz arī vīpsnāt. Taču Mazsalacas novada ļaudis par savu veiksmes stāstu mēdz dēvēt to iespēju, ka veselības aprūpes pakalpojumi pieejami visai tuvu dzīvesvietai. Mazsalacas slimnīca ir kopējs veiksmes stāsts, kas izturējis laiku, kad valstī notika slimnīcu optimizācija, kad, sarūkot valsts līdzfinansējumam, veselības aprūpes pakalpojuma sniedzējam bija jāprot sevi labi pozicionēt tirgū, jāatrod niša, kurā veiksmīgi darboties. Bez tam Mazsalacas slimnīca ir spējusi ne tikai noturēties, bet arī attīstīties.

Ģimenes ārsti un  stacionārs vienuviet

Mazsalacā joprojām saka, ka vienā ēkā darbojas slimnīca un poliklīnika. Juridiski gan jau daudzus gadus tas viss saucas citādi. Proti, SIA «Mazsalacas slimnīca» nodrošina dienas stacionāra pakalpojumus, turpat darbojas īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļa, kas sniedz arī paliatīvās aprūpes pakalpojumu. Turpat pieejami arī ambulatorie pakalpojumi, strādā ģimenes ārsti, pieņem speciālisti, arī zobārsts, pieejami rehabilitācijas pakalpojumi.

«Labi, ka viss ir uz vietas! Tepat tieku pie sava ārsta, tepat laboratorija, citi nepieciešamie izmeklējumi. Labi, ka nekur citur nav jābrauc,» tā Zinaīda Rudzīte.

Arī  SIA «Mazsalacas slimnīca» valdes priekšsēdētājs Edgars Grandāns nenoliedz, ka savulaik, plānojot Mazsalacas slimnīcas nākotni, izdarīti pareizi lēmumi, bet pašreizējās izaugsmes pamatā ir kolektīva darbs.

«Pirms gadiem desmit izdarījām visai sarežģītu izvēli: pirmie Latvijas laukos sākām nodarboties ar tādu lietu kā paliatīvā aprūpe. Izvēlējāmies sākt, jo niša bija patukša, bet pieprasījums liels.  Sākums bija grūts, bet ieguvām ļoti pieredzējušu personālu. Kad priekšā bija jauna slimnīcu reforma un 2009. gadā kļuvām par mazo lauku slimnīcu, kas var būt vien dienas stacionārs, paši jutām, ka līdzšinējās pieredzes dēļ spējam būt neatkarīgāki no valsts, nodrošinājām un turpinām nodrošināt kvalitatīvu īslaicīgo sociālo aprūpi, sniedzot maksas pakalpojumus,» stingro attīstības pamatu raksturoja Edgars Grandāns, nenoliedzot, ka Mazsalacas slimnīcu veidojusi arī Valmieras rajona sadarbība ar Gīterslo apriņķi Vācijā un  savējo, kolektīva izpratne par to, ka Mazsalacā slimnīcai ir jābūt.

ATRADA NIŠU REFORMU LAIKĀ. Ģimenes ārsts Edgars Grandāns ir ilggadējs Mazsalacas slimnīcas vadītājs. Daudzi uzskata, ka, pateicoties viņa rosībai pārmaiņu laikā, mazā slimnīca attīstās. Starp citu, šovasar iestāde svinēs 15 gadu jubileju.

Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru