Tradicionālās vērtības un jaunas prasmes
Biedrība «Oleru muiža» sadarbībā ar Rūjienas novada pašvaldības Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru, biedrību «Mazsalacas attīstības projekti», biedrību «Rūjienas novada ģimenes atbalsta centrs «Vārpiņa»», Camphill ciematu «Rožkalni» un Norvēģijas Camphill ciematu organizāciju ir realizējusi Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiāli atbalstītu projektu «Tradicionālās vērtības un jaunas prasmes — sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai». Projekta noslēgums 20. februārī Oleru muižā izvērtās emocionāls, to veicināja Latvijas Universitātes profesora etnomuzikoloģijā, mākslas doktora, komponista un mūziķa Valda Muktupāvela muzikālā lekcija «Tik parastie, bet noslēpumainie skaņu rīki Latvijā».
Gara gaismu meklējot
Par projekta būtību «Liesmai» stāsta biedrības «Oleru muiža» vadītāja IEVA ZEMĪTE:
«Pērn janvārī iesākām Sabiedrības integrācijas fonda atbalstīto projektu «Tradicionālās vērtības un jaunas prasmes — sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai». Nosaukums liekas sarežģīts, bet projekta būtība pavisam vienkārša: par vērtībām, dzīvi un mūsu prasmēm. Manuprāt, tik liela jaunu zināšanu apguves iespēja Rūjienas un Mazsalacas novados, kā arī Burtnieku Camphill ciematā «Rožkalni» ilgi nebija piedāvāta. Ar «Rožkalnu» starpniecību arī pārējie partneri iepazinās ar Norvēģijas Camphill ciematu tradīcijām dārzu kopšanā un zāļu tēju sagatavošanā. Gada laikā mācību tēmas bija ļoti dažādas: par dārziem un dārzkopību, par dīķu pareizu ierīkošanu un uzturēšanu, par dabas produktu kosmētiku un to izgatavošanu, par veselīgu pārtiku un dzīvesveidu, par gadskārtu tradīcijām, notika arī angļu valodas un datorzinību apguves kursi.
DŪDAS. Valdis Muktupāvels ar tā saucamajām somas stabulēm nospēlēja arī kādu senu Kurzemē izplatītu dziesmu «Eņģelītis», pēc tās viņš klātesošos aicināja, esot Rīgā, Doma laukuma apkaimē atrast namu, kuru rotā cilnis ar dūdām un dūdotāju.
Aigara Lapiņa foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv