Zane Berga

Bibliotēkas var palīdzēt lasītājiem ar redzes traucējumiem

24.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas pilsētas bibliotēka un Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Romagna Faentina savienību (Itālija), Ļubļanas pilsētas bibliotēku (Slovēnija), Petko R. Slavejkova vārdā nosaukto reģionālo bibliotēku Veliko Tarnovo (Bulgārija), Rijekas publisko bibliotēku (Horvātija), Rumānijas Nacionālo bibliotēku un Andrea Di Donda no uzņēmuma ARGO (Itālija) paziņo par projekta «TECH.LIBRARY – publisko bibliotēku pakalpojumu uzlabošana lietotājiem ar redzes traucējumiem, izmantojot IKT rīkus un apmācību» īstenošanu.

Pēc jaunām zināšanām – uz Horvātiju

22.Aprīlis, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

2020. gadā Mazsalacas novada pašvaldība un Mazsalacas pilsētas bibliotēka, sadarbojoties ar Valmieras bibliotēku, iesaistījās starptautiskā Erasmus+ projektā «Tech.Library», kura mērķis ir uzlabot publisko bibliotēku pakalpojumus lietotājiem ar redzes traucējumiem, izmantojot IKT (informācijas komunikāciju tehnoloģijas) rīkus un apmācību. 

Mazākzināmais mākslinieks Alfrēds Turauskis

18.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gatavojoties Mazsalacas pilsētas svētku ietvaros plānotajai izstādes «Mūsu ievērojamākie novadnieki» otrajai daļai, šoreiz izlēmām īpašu uzmanību pievērst Mazsalacas novada māksliniekiem, ne tikai šeit dzimušajiem, bet arī tiem, kuri šeit kādu laiku dzīvojuši vai uzturējušies. 

Dzejas dienas Ramatā

20.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

13. septembra pasākuma pirmā daļa Dzeja un burbuļi bija domāta bērniem, bet otra – Dzeja un piparmētras – pieaugušajiem. Dzejas dienas ievadot, bērnudārza vecākā grupiņa un 1.b, 2.b un 3.b klases skolēni, kuri mācās Ramatā, nolika ziedus pie pirmās latviešu dramaturģes un dzejnieces Marijas Pēkšēnas piemiņas akmens Nuķu pusmuižas norā, bet tad devās uz Ramatas Kultūras centru, kur uzstājās ar priekšnesumiem un runāja arī pašu sacerētus dzejoļus. Turpinājumā Mazsalacas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Liene klātesošos iepazīstināja ar jaunākajām bērnu dzejas grāmatām bibliotēkā un Kamišibai papīra teātri, parādot divas ludziņas Ozols, kas izdāļāja zīles un Kastanis.

Pieminot novada ievērojamās personības

4.Jūlijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

28. jūnijā Mazsalacas pilsētas bibliotēkas lasītāji devās velobraucienā uz Ramatas pagastu. Aktivitātes mērķis bija ne tikai aktīvā atpūta, bet arī Mazsalacas novada dabas objektu apskate un ievērojamu personību pieminēšana. Ne velti brauciena sauklis bija «Atklāj, iepazīsti, uzzini!», jo šis gads Mazsalacas novadam ir īpašs ar to, ka visa gada garumā ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem svinam izcilā novadnieka, arhitekta Konstantīna Pēkšēna 160 gadu jubileju.

Mazsalacas stāstnieki viesojas Rūjienas novadā

29.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau trešo gadu Mazsalacas stāstnieku kopa dodas pieredzes apmaiņas braucienos, kuru mērķis ir ne tikai klausīties citu stāstos, bet arī gūt pozitīvus iespaidus un jaunas idejas savai turpmākajai darbībai. Šoreiz, atsaucoties uz metālmākslinieka un vēstures entuziasta Andra Dukura aicinājumu, devāmies uz Rūjienas novadu.

Velobrauciens «Pretī zelta rudenim»

16.Oktobris, 2018
Sports
Laikrakstā

Mazsalacas pilsētas bibliotēkā notiek dažāda veida pasākumi, un, kā pārliecinājāmies jau pirms vairākiem gadiem, rīkojot pārgājienu «Ar dzeju pretī rudenim» un pasākumu «Mazsalacas dzīvie stāsti», lielu atsaucību gūst arī dažādas aktivitātes brīvā dabā.

Mazsalaca: pilsētai deviņdesmit!

14.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1928., Latvijas valsts jubilejas gadā, pilsētas tiesības piešķīra 16 toreizējiem miestiem — Siguldai, Strenčiem, Apei, Ogrei, Preiļiem, Balviem u.c., to skaitā arī Mazsalacai, tāpēc svētdien novada Kultūras centrā tika svinēta pilsētas  90. dzimšanas diena.

Kad vēlamies izprast sevi

17.Maijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Maija pēcpusdienā Mazsalacas pilsētas bibliotēkā viesojās mūsu novadnieks, bijušais mazsalacietis, garīgās literatūras blogeris un mācītājs Didzis Kukainis.

Kāzu stāsti

23.Februāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Februāris ir mīlestības mēnesis, tāpēc Mazsalacas stāstnieku tikšanās reizē bibliotēkā tika stāstīti kāzu stāsti un praktiski apgūta stāstīšanas tehnika — kā ar dažu teikumu palīdzību piesaistīt klausītāju uzmanību un radīt intrigu par vēl neizrunāto.

Kā reiz maskojāmies

27.Oktobris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien Mazsalacas pilsētas bibliotēkā pulcējās stāstnieki, lai šoreiz stāstītu par maskošanos, ķekatās, budēļos, čigānos un kūjniekos iešanu.

Mazsalacas dzīvie stāsti

13.Novembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Arī šogad Mazsalacas pilsētas bibliotēka piedalījās «Europe Direct» informācijas centra Valmierā rīkotajā konkursā Ziemeļvidzemes bibliotēkām par labāko ideju pasākumam un kļuva par vienu no uzvarētājām, kurām balvā līdzfinansējums pasākuma rīkošanai.

Cēsnieki — Mazsalacai!

22.Janvāris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas pilsētas bibliotēkā ar cēsnieku Jāņa Bahmaņa un Zigfrīda Bitaiņa iniciatīvu izveidota izstāde par ūdens motosporta attīstību Latvijā un Mazsalacā.