Anita Āboliņa

Vidzemē uzsākts pētījums par jaunu transporta pakalpojumu ieviešanu pašvaldībās

26.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemes plānošanas reģions pēdējos gadus aktualizē jautājumus par mobilitāti lauku teritorijās, aicinot ne tikai saglabāt sabiedriskā transporta pakalpojumu tīkla struktūru, bet arī rosina diskusijas un testē jaunus pārvietošanās veidus, lai iedzīvotāji laukos, neskatoties uz to, kur ir viņu dzīvesvieta, joprojām varētu brīvi nokļūt uz pakalpojumu saņemšanas vietām arī tad, ja to īpašumā nav privātās vieglās automašīnas vai kādu apstākļu dēļ to nav iespējams izmantot.

Vidzemes plānošanas reģions piedalās Baltijas jūras valstu reģionu rezolūcijas sagatavošanā

3.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. septembrī Klaipēdā (Lietuvā) tika organizēta Baltijas jūras valstu reģionu sadarbības organizācijas (BSSSC)* valdes sēde, kurā Latviju pārstāvēja Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes loceklis, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un VPR Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne.

Iepazīstina ar inovācijām

14.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc Vidzemes plānošanas reģiona rosinājuma šogad pirmo reizi tika rīkota Vidzemes Inovāciju nedēļa ar mērķi mudināt esošos un topošos uzņēmējus, darbiniekus un vadītājus saskatīt inovāciju potenciālu savā ikdienā. Lai iepazīstinātu plašāku sabiedrību ar Vidzemē radītām inovācijām un inovatīviem uzņēmumiem un iedvesmotu inovāciju radīšanai arī citus, Vidzemes Inovāciju nedēļā tika atklāta Inovāciju izstāde, kuru līdz 30. martam var aplūkot Valmieras integrētās bibliotēkas foajē un 1. stāva lasītavā (Cēsu iela 4, Valmiera).

Aprites ekonomika kā biznesa garšviela

31.Oktobris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Nesen dabas un tehnoloģiju parkā «URDA», klātesot Ziemeļvalstu vēstniekiem un dažādu interešu grupu pārstāvjiem, diskutēja par aprites ekonomiku un sabiedrības līdzatbildību vides ilgtspējas saglabāšanā.

Lai veicinātu videi draudzīgu inovāciju attīstību

25.Oktobris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Oktobra sākumā Super projekta komanda piedalījās starptautiskajā informācijas tehnoloģiju  konferencē ShareIT Valmierā. Izmantojot iespēju, ka pasākumā pulcējās ievērojams skaits IT nozares profesionāļu, tie tika aicināti atsevišķi pulcēties, lai paustu savu viedokli un nosauktu tās darbības, kas publiskajam sektoram būtu jārisina prioritāri, lai veicinātu ekoinovatīvu* uzņēmumu attīstību.

171 Vidzemes ainavu dārgums 322 pastkartēs

18.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai pateiktu paldies aktivitātes «Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt» dalībniekiem Vidzemē, katrs no tiem saņēmis personisku vēstuli ar pieteiktās ainavas iemūžinājumu laikā, kad Latvija svin savu simto jubileju.

Ja grib, tad var!

21.Augusts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemnieku dārza svētki 17. augustā norisinājās jau septīto gadu pēc kārtas. Saulainajā pēcpusdienā Lubānas novada «Ezerniekos», pašā Salas ezera krastā,  pulcējās vairāk nekā simt vidzemnieku, starp kuriem bija arī 26 enerģiski uzņēmēji, kurus šīgada «Vidzemes stāsti 2018» nominācijai bija izvirzījušas 26 Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pašvaldības.

Mazāk reisu?

20.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Gada nogalē plānošanas reģioni saņēma vēstuli no Autotransporta direkcijas par konkrētiem maršrutu tīkla reisu samazinājumiem. Kopumā tika rosināts samazināt maršrutu tīklu Vidzemē teju par vienu miljonu kilometru gadā, minot arī konkrētus reisus, kurus ATD uzskata par nerentabliem un slēdzamiem.  Vidzemes plānošanas reģions (VPR) piedāvāto reisu sarakstu izskatīja, tomēr nesteidzās pieņemt lēmumu, uzskatot, ka nepieciešama rūpīgāka izpēte par katru no piedāvātajiem reisiem.

Itāļu jaunieši Vidzemē

22.Februāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No februāra vidus Vidzemē ieradušies 14 jaunieši no Itālijas, lai praktizētos dažādos uzņēmumos, gūtu savu pirmo darba pieredzi, kā arī attīstītu starpkultūru komunikācijas prasmes.

Igauņu tūroperatoru atklājumi

20.Oktobris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemē viesojās tūroperatori no Igaunijas, lai iepazītos ar maršruta Via Hanseatica populārākajiem objektiem un jaunākajām iespējām Latvijas ziemeļos. Pārstāvji no tādām kompānijām kā Germalo Reisid, E-Turist Reisiburoo Ltd, ABZ Reisid, Good Memories OU, Tartu gidi, kas organizē arī braucienus uz Latviju, vērīgi klausījās uzņēmēju un tūrisma speciālistu stāstījumā, lai bagātinātu savas programmas.

Via Hanseatica aicina!

14.Jūlijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Starptautiskais tūrisma maršruts Via Hanseatica izsludina konkursu, piedāvājot laimēt iespēju nakšņot Ungurmuižā divām personām (piedāvājumā ietilpst arī gardas brokastis), izmantojot laimestu sev ērtā un tīkamā laikā.

Uzstādītas norādes zīmes uz Vidzemes senajām svētvietām

6.Augusts, 2013
Kultūra un izklaide
Portālā

Projekta „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” (CULT IDENTITY) ietvaros Vidzemē uzstādīti tūrisma informācijas stendi un norādes zīmes, ļaujot svētvietu apmeklētājiem gan vieglāk atrast objektus, gan arī uzzināt ko vairāk par apskates objektu. Kopumā uzstādīti pieci tūrisma informācijas stendi un 13 norādes zīmes, no kurām 6 zīmes ir divpusējas.